podpory wiaduktu w ciągu Kurlandzkiej fot.PIM

Poznań: Na budowie wiaduktu w ciągu Kurlandzkiej są już nowe podpory

Nowy wiadukt, który powstaje nad ulicą Bolesława Krzywoustego i połączy Żegrze i Chartowo – ma już nowe przypory. Z powodu postępu prac w nocy z 19 na 20 marca zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

– Na placu budowy powstają podpory fundamentowe, które będą utrzymywać nowy wiadukt. Pierwsza ława fundamentowa podpory została zazbrojona, tym samym w czwartek rozpoczęło się betonowanie tych ważnych elementów konstrukcyjnych – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Praca wre także na skrzyżowaniu ul. Kurlandzkiej i Bobrzańskiej, gdzie powstaje jedno z dwóch nowych rond. Widać już kształt nowego ronda, zakończyły się prace z przebudową infrastruktury energetycznej, a wkrótce rozpocznie się montaż krawężników.

Prace przy samym wiadukcie prowadzone są obecnie nad południową jezdnią ul. Krzywoustego, bo to ona jest teraz wyłączona z ruchu. Kierowcy jadący w obu kierunkach korzystają tylko z północnej jezdni ulicy, co generuje utrudnienia i korki.

Zmiana organizacji ruchu zaplanowana w nocy z 19 na 20 marca ma to poprawić – na dojazdach do zwężenia przy wiadukcie zostaną zlikwidowane buspasy. Tym samym kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu, a nie dwa jak do tej pory, co powinno ułatwić im przejazd.

PIM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze