Kasia Osterczy Trio & Gosia Koperska CK Zamek fot. Sławek Wąchała

Poznań: Muzyczna podróż po nieznane – po CK Zamek

Wyremontowane wnętrza zachodniego skrzydła CK Zamek są, jak się okazuje, niezwykle inspirujące dla artystów. Na muzyczne zwiedzanie zatytułowane „Podróż po nieznane” zaprosili Kasia Osterczy Trio & Gosia Koperska.

To zdecydowanie nie był klasyczny koncert, a właśnie podróż, a może raczej muzyczne opowieści inspirowane wnętrzami zamku, a dziejące się w Holu Kasetonowym i korytarzach drugiego piętra. Kasia Osterczy uznała, że będzie to odpowiednia i bardzo pasująca sceneria do prezentacji utworów z jej najnowszej płyty „Travel Elegy”.

Klimat, jaki powstał dzięki połączeniu muzyki i zamkowych wnętrz – był rzeczywiście jedyny w swoim rodzaju. Muzycy prowadzili widzów nie tylko w głąb zamkowych sal i korytarzy, ale też w głąb muzyki, a połączenie jednego z drugim dało fascynujący, niecodzienny i wciągający efekt. To była rzeczywiście “Podróż po nieznane”, z której w dodatku każdy przywiózł zupełnie co innego. Naprawdę warto było w tym celu przemierzyć kilometry zamkowych korytarzy…

Koncert odbył się 18 sierpnia o 20:00, a wystąpili Kasia Osterczy Music – głos, Kuba Marciniak – saksofon, klarnet, Piotr Scholz Music – gitara, Gosia Koperska – instrumenty perkusyjne.

O efektach renowacji zachodniego skrzydła zamku pisaliśmy tutaj.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze