Poznań: Mural na Czecha wyczyszczony!

Czyszczenie i naprawa muralu w przejściu przy osiedlu Lecha fot. Sławek Wąchała
Mural w przejściu podziemnym między osiedlami Lecha i Czecha powstał niespełna rok temu. Miał zwrócić uwagę na zmiany klimatyczne, a w malowaniu pomagali okoliczni mieszkańcy. Teraz musieli go wyczyścić po atakach wandali.

Niestety, wandale upodobali sobie mural i kilkakrotnie już doszło do jego zniszczenia – a ukończony został dopiero w sierpniu ubiegłego roku! Ostatnie zniszczenia były najpoważniejsze, bo wandale dosłownie wydrapali twarze namalowanym postaciom.

Dlatego okoliczni mieszkańcy, przy wydatnej pomocy Rady Osiedla Chartowo, postanowili odnowić mural, a także zadbać o to, by nie był niszczony w przyszłości. W tym celu utworzyli petycję, którą wraz zebranymi podpisami chcą przekazać władzom miasta.

Akcję czyszczenia zorganizowała Florentyna Macioszczyk, a czyścili mural osiedlowi radni z Chartowa i Rataj. Pomagali także członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Poznania, którzy też podpisali petycję o montaż monitoringu w tym miejscu, by nie dochodziło do kolejnych aktów wandalizmu.

Teraz Justyna Dziabaszewska odmaluje brakujące fragmenty i mural będzie jak nowy. Miejmy nadzieję, że w końcu uda się zatrzymać wandali niszczących mural.

Podziel się:

Ostatnio dodane: