Poznań: Mural dla Klimatu nabiera kształtów i kolorów

mural Czecha-Lecha fot. S. Wąchała
W przejściu podziemnym między osiedlami Lecha i Czecha powstaje niezwykły mural. Dotyczy zmian klimatu, a do malowania może się przyłączyć każdy chętny, kto uważa, że problem jest ważny i trzeba go nagłaśniać.

Mural powstaje w ramach projektu Critical Creation /Start the change/ Poland oraz CIM Horyzonty. Wykonawcy – bo mural, jak widać na zdjęciach, już jest całkiem nieźle widoczny – zapraszają do współtworzenia go wszystkich chętnych, a zwłaszcza osoby zamieszkałe w okolicy Górnego Tarasu Rataj. „Nie są wymagane żadne umiejętności plastyczne, tylko entuzjazm i wrażliwość ekologiczna!” – zapewniają. – “Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesności. Naukowcy, badaczki, artystki, ekolodzy alarmują: jeśli jako ludzkość radykalnie nie zmienimy postawy wobec planety w ciągu kolejnych kilku lat, kryzys będzie się pogłębiał w sposób zupełnie niekontrolowany”.

Prace przy muralu trwają codziennie od 6 do 10 sierpnia w godzinach od 11,00 do 15.00 oraz 17.00 do 20.00 zaplanowano Malowanie Społecznościowe. W tym czasie każda chętna osoba może dołączyć do malowania – oczywiście z fachową pomocą.

Finał projektu i prezentacja gotowego muralu odbędzie się 11 sierpnia o godz. 19.00.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: