motocyklista fot. policja

Poznań: Motocyklem bez prawa jazdy i aktualnych badań. Zobaczcie film!

Policjanci z grupy “Speed” zatrzymali kolejnego rekordzistę. Motocyklista jechał ulicą Warszawską 152 km na godzinę. W dodatku nie miał prawa jazdy, a jego pojazd aktualnych badań technicznych.

Policjanci nie mogli uwierzyć w to, co widzą. Nie dość, że dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość, to jeszcze nie miał uprawnień do prowadzenia takiego pojazdu. Po sprawdzeniu okazało się, że posiada prawo jazdy, ale tylko kat. „B” nieuprawniającą do kierowania tego typu motocyklem.
Podczas kontroli ustalono również, że pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych, a tablica motocykla była celowo podgięta, żeby była nieczytelną. Policjanci z niedowierzaniem przyglądali się również ubiorowi motocyklisty – sportowe, niskie buty, jeansy, puchowa kurtka – co w razie upadku, nawet przy stosunkowo małej prędkości, nie chroni w żaden sposób motocyklisty przed poważnymi obrażeniami. 27-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem karnym w kwocie 850 złotych, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

Tegoroczna aura sprawia, że dla części motocyklistów sezon trwa nieprzerwanie. Na ulicach i drogach naszego województwa każdego dnia widać motocyklistów i motorowerzystów korzystających ze swoich pojazdów. Niestety, większy udział motocyklistów w ruchu, to również większe zagrożenie bezpieczeństwa w drogowym z ich strony.

W 2019 roku na terenie Wielkopolski miało miejsce 319 wypadków drogowych z udziałem motocyklistów, w których zginęło 28 osób, a 297 zostało rannych. Początek bieżącego roku to kolejne tragedie na drodze z udziałem kierujących jednośladami. Od początku roku policja wielkopolska odnotowała 4 takie wypadki drogowe, w których 4 osoby odniosły obrażenia ciała.

Grupy “Speed” działają w całym kraju od lipca 2019 roku. Do służby kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

KWP, el

 

 

8
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

Czyżby znowu jakiś celebryta, czy jednak zostanie ukarany?

Matus
Gość
Matus

Dobrze slyszec ze wiara w Polskiej policji jest silna i interesuja sie ubiorem motocyklisty poza obowiazkowym kaskiem

Stefan
Gość
Stefan

Sory ale przegląd w motocyklu to zwykła sciema i nabijanie kasy.. .

Cozabarantopisal
Gość
Cozabarantopisal

Niestety, większy udział motocyklistów w ruchu, to również większe zagrożenie bezpieczeństwa w drogowym z ich strony

Kru
Gość
Kru

Jasne, ale ile z tego było spowodowane winą motocyklistów? Bzdurna statystyka – w większości (wg. AMA) ponad 80% wypadków z udziałem moto jest spowodowana przez innych uczestników, z czego niecałe 70% to niewłaściwy skręt w lewo albo wymuszenie pierwszeństwa. Jak już chcecie bawić się w statystyki, to powiedźcie ilu jest w Wielkopolsce uprawnionych użytkowników moto na te 319 wypadków na ilu uprawnionych użytkowników 4 kółek na ile (naście? dziesiąt)tysięcy wypadków

Maxi
Gość
Maxi

Na motor obowiazuje kask. Nie ma obowiazku kupować innego ubioru chyba żeby jechał nago.

Celebryta
Gość
Celebryta

Najsztub bez OC bez prawka bez badań przejechana staruszka na pasach a tu wielki klangor o motocykl.

Arni
Gość
Arni

Dostanie taki baran motor ścigacza od starych na osiemnastkie i myśli że jest królem szos.Znam takich kilku,co roku obchodzą swoje święto,1 listopada.