motocyklista fot. policja

Poznań: Motocyklem bez prawa jazdy i aktualnych badań. Zobaczcie film!

Policjanci z grupy “Speed” zatrzymali kolejnego rekordzistę. Motocyklista jechał ulicą Warszawską 152 km na godzinę. W dodatku nie miał prawa jazdy, a jego pojazd aktualnych badań technicznych.

Policjanci nie mogli uwierzyć w to, co widzą. Nie dość, że dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość, to jeszcze nie miał uprawnień do prowadzenia takiego pojazdu. Po sprawdzeniu okazało się, że posiada prawo jazdy, ale tylko kat. „B” nieuprawniającą do kierowania tego typu motocyklem.
Podczas kontroli ustalono również, że pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych, a tablica motocykla była celowo podgięta, żeby była nieczytelną. Policjanci z niedowierzaniem przyglądali się również ubiorowi motocyklisty – sportowe, niskie buty, jeansy, puchowa kurtka – co w razie upadku, nawet przy stosunkowo małej prędkości, nie chroni w żaden sposób motocyklisty przed poważnymi obrażeniami. 27-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem karnym w kwocie 850 złotych, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

Tegoroczna aura sprawia, że dla części motocyklistów sezon trwa nieprzerwanie. Na ulicach i drogach naszego województwa każdego dnia widać motocyklistów i motorowerzystów korzystających ze swoich pojazdów. Niestety, większy udział motocyklistów w ruchu, to również większe zagrożenie bezpieczeństwa w drogowym z ich strony.

W 2019 roku na terenie Wielkopolski miało miejsce 319 wypadków drogowych z udziałem motocyklistów, w których zginęło 28 osób, a 297 zostało rannych. Początek bieżącego roku to kolejne tragedie na drodze z udziałem kierujących jednośladami. Od początku roku policja wielkopolska odnotowała 4 takie wypadki drogowe, w których 4 osoby odniosły obrażenia ciała.

Grupy “Speed” działają w całym kraju od lipca 2019 roku. Do służby kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

KWP, el

 

 

0 0 votes
Oceń artykuł
7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze