Poznań: Montaż progu wyspowego na Koszalińskiej

próg wyspowy Koszalińska fot. ZDM
Zmniejszenie prędkości jeżdżących tu samochodów, a co za tym idzie – poprawa bezpieczeństwa na Koszalińskiej i Literackiej. Takie efekty chce osiągnąć ZDM dzięki montażowi progu.

Ulica Koszalińska – choć obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 50 km/h (w nocy do 60 km na godz. jest ulicą, na której część kierowców rozwija znacznie większe prędkości. Dlatego, by zwiększyć bezpieczeństwo ruchu drogowego, a także zapewnić sprawniejszy i bezpieczniejszy wyjazd z osiedli położonych w okolicach ul. Literackiej, na jej skrzyżowaniu z ul. Koszalińską wyznaczone zostało rondo.

Teraz, by zobligować kierowców do przestrzegania przepisów, przed rondem przy przejściu dla pieszych i przejeździe rowerowym na ul. Koszalińskiej (w kierunku Golęcina) montowany jest próg wyspowy zintegrowany z przejściem dla pieszych. Jednocześnie prędkość na dojeździe do ronda zostanie ograniczona do 30 km/h.

Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Próg wyspowy nie będzie utrudniał ruchu autobusów poruszających się ul. Koszalińską.

ZDM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: