Poznań: Mniejsze korki, ale trzeba uważać na utrudnienia!

Niestachowska, Witosa korek fot. L. Łada

W Poznaniu dziś zauważalnie mniejszy ruch, co przełożyło się na mniejsze korki na ulicach. Poza stałymi miejscami dziś dodatkowe utrudnienia jeszcze tylko na Starołęckiej, gdzie przed 7.00 zderzyły się tramwaj i samochód.

Korkowo dziś w stałych punktach miasta, choć korki są mniejsze niż zazwyczaj: na Głogowskiej przy wiadukcie, na Starołęckiej, gdzie kończy się usuwanie pokolizyjnych utrudnień, Niestachowskiej i Żeromskiego. Korkuje się Grunwaldzka z powodu prac przy kanalizacji na wysokości Babimojskiej, utrudnienia są na Lechickiej, gdzie trwa układanie nawierzchni, postać trzeba przy moście Królowej Jadwigi, gdzie również prowadzone są prace remontowe.

Zamieszanie jest też na Świętym Marcinie i Niepodległości, gdzie organizacja ruchu nadal sprawia kierowcom pewne problemy: przypomnijmy, że wyłączony z ruchu jest fragment ul. Św. Marcin między ul. Gwarną a Kościuszki, a na odcinku od Kościuszki do mostu Uniwersyteckiego dostępny jest tylko jeden pas do jazdy w każdą stronę. Na skrzyżowaniach z ul. Kościuszki i al. Niepodległości i Towarową nie ma możliwości skrętów w lewo, a jadący od Kaponiery nie mogą przejechać również prosto na skrzyżowaniu z al. Niepodległości – mogą tylko skręcić w prawo.