Młoda Prawica podwyżki cen biletów

Poznań: Młoda Prawica poszła do prezydenta. Z kalkulatorem

Prezydent Jacek Jaśkowiak dostał dziś w prezencie .,.. kalkulator. Podarowała mu go Młoda Prawica, by ponownie przeliczył wydatki w budżecie i wstrzymał podwyżkę cen przejazdów komunikacją miejską.

Młodzi ludzie już kilka tygodni temu protestowali przeciwko podwyżkom opłat w strefie parkowania – podarowali wtedy prezydentowi samochodzik-zabawkę, by pamiętał o problemach kierowców i o tym, że do tematu cen trzeba będzie wrócić po pandemii.

Teraz zaapelowali do prezydenta o ponowne przemyślenie decyzji i podwyżce cen przejazdów komunikacji miejskiej.
– Znajdujemy się w bardzo szczególnym czasie, bo pandemia jeszcze trwa – mówił Jakub Marciniak z Młodej Prawicy. Prezydent Jaśkowiak powinien się przynajmniej chwilowo wycofać z tych podwyżek i umożliwić poznaniakom lepszą komunikację, szczególnie w dobie koronawirusa, jak i kryzysu gospodarczego, który odbije się na portfelach poznaniaków.

Najlepszym sposobem na znalezienie dodatkowych środków jest zawsze lepsze gospodarowanie. I stąd prezent w postaci kalkulatora.
– Poznań, jak na to by nie patrzeć, jest tak naprawdę bardzo bogatym miastem – zauważa Jakub Marciniak. – Prezydent Jaśkowiak powinien dostosować aktualne wydatki i inwestycje samorządu Poznania do aktualnej sytuacji. Wpływy są mniejsze, więc może należałoby w tym budżecie dokonać pewnych oszczędności.

Ze względu na obostrzenia obowiązujące w urzędzie miasta członkowie Młodej Prawicy nie wręczyli swojego pisma bezpośrednio prezydentowi, ale zostawili je w punkcie podawczym. Wraz z kalkulatorem. “Mamy nadzieję, iż ten prosty kalkulator pomoże Panu w uświadomieniu, jakie koszty muszą ponosić każdego dnia mieszkańcy Poznania w celu poruszania się po własnym mieście” – napisali. – “Zależy nam na tym, aby Poznań był miastem przyjaznym wszystkim mieszkańcom niezależnie od ich statusu majątkowego, miejsca pracy czy sytuacji, w jakiej się znajdują. Wierzymy, że ten prezent uszczęśliwi Pana Prezydenta oraz pomoże w służbie mieszkańcom Poznania”.

Lilia Łada

1
Dodaj komentarz

avatar
g.g
g.g

….. on tego nie zrozumie. Prezydent Komorowski doradziłby deche.