Przemysław Czarnek fot. FB

Poznań: Minister Czarnek o prezydencie: “Czy to tylko skrajna głupota?”

Minister edukacji skomentował w ten sposób apel prezydenta Jacka Jaśkowiaka: “Przestańcie nam młodzież i nauczycieli prześladować!”

Prezydent Jacek Jaśkowiak opublikował swój apel wczoraj, wspólnie z Grzegorzem Ganowiczem, przewodniczącym rady miasta, oraz radną Martą Mazurek, wiceprzewodniczącą Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Poznania. Radna dzień wcześniej wystąpiła też podczas Strajku Kobiet, opisując szykany i próby zastraszania, jakim są poddawane szkoły i samorząd Poznania przez ministerstwo oraz Ordo Iuris.

Po apelu prezydenta portal wpolityce.pl opublikował artykuł pod znamiennym tytułem “Jaśkowiak podburza nauczycieli i uczniów” i to właśnie do tego artykułu odniósł się minister Czarnek. Wrzucił go na swoje kontro na Twitterze opatrując komentarzem: “Czy to tylko skrajna głupota?” … W Wielkopolsce dziennie do 4 tys. zakażeń, a Prezydent Poznania mówi: “nie bójcie się tych demonstracji”?!”.

Wielkopolska nie jest ulubionym regionem ministra, bo to właśnie tutaj protesty przeciwko jego nominacji, tak jak przeciwko nominacji Roberta Gawła na Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, były szczególnie intensywne, a zainicjowany w Poznaniu “Czarny protest” młodzieży szkolnej ogarnął cały kraj.

el

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze