Poznań: Mieszkanie wspomagane dla osób LGBT+

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)
Władze Poznania sfinansują mieszkanie wspomagane dla osób LGBT+ w kryzysie bezdomności, jak poinformowała Grupa Stonewall. Grupa od lat apeluje o utworzenie takiej formy pomocy i nareszcie się to udało.

“Wsparcie dla osób LGBT+ w kryzysie bezdomności znalazło się już w naszym projekcie poznańskiej Karty LGBT+” – informują działacze grupy Stonewall na swoim profilu społecznościowym. – “W sierpniu tego roku wysłaliśmy do prezydenta Jaśkowiaka list, w którym uzasadnialiśmy potrzebę stworzenia takiej formy pomocy. W końcu się udało! Nie byłoby to możliwe bez pomocy Pełnomocniczki Prezydenta Miasta Poznania ds. polityki równościowej Stelli Gołębiewskiej oraz organizacji zrzeszonych w działającej przy Pełnomocniczce Komisji Dialogu Obywatelskiego”.

Miasto właśnie ogłosiło konkurs na realizację tego zadania, w którym Grupa Stonewall także bierze udział. Efektem konkursu ma być powstanie specjalnego mieszkania, w którym jednocześnie będzie mogło przebywać kilka osób LGBT+ nie mających gdzie mieszkać. Dodatkowo ma też powstać raport, dzięki któremu będzie wiadomo, jaka jest skala problemu i co trzeba zrobić, by go rozwiązać.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy apel o utworzenie takiego miejsca. O potrzebie powstania hostelu dla osób LGBT+, które są ofiarami przemocy, apelowali już do prezydenta także działacze Lewicy.

 

Podziel się: