Poznań: Mieszkanie do remontu. Rusza kolejna edycja programu

proponowane mieszkanie przy al. Marcinkowskiego fot. ZKZL

28 lokali w ciekawych lokalizacjach i dużym zróżnicowaniu powierzchni mieszkań – tyle tym razem będą mieli do wyboru ci, którzy zechcą wziąć udział w akcji ZKZL „Mieszkanie do remontu”. To już trzecia odsłona akcji w tym roku.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych postanowił kontynuować program „Mieszkanie do remontu”. Umożliwia on chętnym zdobycie mieszkania z zasobu miejskiego po samodzielnym wykonaniu remontu i cieszy się dużym zainteresowaniem.

– W październikowej odsłonie Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych oferuje 28 mieszkań do remontu – wyjaśnia Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Do dyspozycji poznaniaków będą zarówno mieszkania małe, jedno i dwupokojowe jak i duże mieszkania posiadające cztery i pięć pokoi. Powierzchnia mieszkań waha się między 25 a 137 metrów kwadratowych. Dzięki dużemu zróżnicowaniu lokali mieszkańcy Poznania będą mogli wybrać mieszkanie odpowiednie dla swoich potrzeb.

Lokale, które są przekazywane przez ZKZL, należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie, przez 6 miesięcy nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

– Program „Mieszkanie do remontu” dedykowany jest osobom, które z przyczyn materialnych nie mają szans na uzyskanie kredytu w banku na własne mieszkanie lub nie stać ich na długoterminowy najem na rynku komercyjnym – przypomina Łukasz Kubiak. – Jest to również oferta dla rodzin, które nie uzyskały dostatecznej ilości punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne. Program jest alternatywą dla listy prezydenckiej i szansą dla poznaniaków na nowe „M”, które po wykonaniu niezbędnych prac remontowych będą mogli wynająć lokal na czas nieokreślony.

Każdy chętny może oczywiście obejrzeć wybrany lokal – oględziny będą odbywać się z zachowaniem zasad ścisłego reżimu sanitarnego, a chęć zobaczenia trzeba zgłosić poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL. Wnioski można składać na maksymalnie trzy lokale do dnia 25 października 2021 roku.

Źródło: ZKZL

Podziel się: