Poznań: „Mieszkanie do remontu”. 24 lokale w nowej ofercie

Maleckiego fot. ZKZL

Duże i małe, jedno- i wielopokojowe, w centrum i nieco dalej od niego. ZKZL oferuje 24 lokale dla chętnych, które trzeba wyremontować, by w nich zamieszkać.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych drugi raz w tym roku organizuje akcję „Mieszkanie do remontu”, która cieszy się sporym zainteresowaniem poznaniaków.
– W majowej odsłonie Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych oferuje 24 mieszkania do remontu – wyjaśnia Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Do dyspozycji poznaniaków będą zarówno mieszkania małe, jedno i dwupokojowe jak i duże mieszkania posiadające trzy i cztery pokoje. Powierzchnia mieszkań waha się między 22 a 144 metry kwadratowe. Duże zróżnicowanie lokali ułatwia mieszkańcom Poznania wybór mieszkania pod kątem swoich potrzeb. Tak jak w poprzednich edycjach ZKZL przygotował lokale w interesujących lokalizacjach takich jak ul. Taczaka, Grottgera, Wyspiańskiego czy ul. Stary Rynek.

Program jest okazją dla tych, którzy z przyczyn materialnych nie mogą uzyskać kredytu w banku na mieszkanie i nie stać ich na najem na rynku komercyjnym – a także dla tych, którzy nie mogą liczyć na mieszkanie od miasta, bo nie zebrały wystarczającej liczby punktów.

Zasady są proste: do 31 maja trzeba wypełnić formularz, który jest na stronie ZKZL – maksymalnie można złożyć wniosek na 3 lokale. Przy każdym z lokali jest wykaz prac remontowych, które trzeba wykonać w ciągu pół roku – najemca w tym czasie nie płaci czynszu – a po ich wykonaniu najemca podpisze umowę najmu na czas nieokreślony.

– Majowa edycja to drugą tegoroczną odsłoną, ale na pewno w drugiej połowie roku poznaniacy będą mogli spodziewać się kolejnych mieszkań z programu – zapewnia Łukasz Kubiak.