Poznań: Mieszkańcy nie składają deklaracji. Kto odbierze od nich śmieci w styczniu?

śmieci fot. GOAP

Jeszcze 42 tysiące właścicieli nieruchomości w Poznaniu nie złożyło deklaracji za odpady. A to oznacza, że wszystkie te nieruchomości od 1 stycznia 2022 mogą zostać bez odbioru odpadów, za to ze stertami pełnych worków.

Przypomnijmy, że Poznań wystąpił z GOAP, a więc właściciele nieruchomości muszą ponownie podpisać nowe umowy na odbiór odpadów – tym razem z miastem. Jeśli tego nie zrobią, to stara umowa wygaśnie z końcem roku i od stycznia nikt nie odbierze odpadów z ich posesji. Nowe deklaracje można składać od dwóch miesięcy, ale jak dotąd wpłynęło ich zaledwie około 8,3 tys. A to oznacza, że wszyscy pozostali właściciele nieruchomości, czyli około 42 tysiące, jeszcze deklaracji nie złożyli.

Miejscy urzędnicy podkreślają, że nie ma możliwości automatycznego przeniesienia deklaracji z GOAP do miasta. Nie pozwala na to prawo, ponieważ zmienia się organ podatkowy (pieniądze nie będą trafiać do ZM GOAP, tylko do miasta Poznania).

„To już naprawdę ostatni dzwonek, żeby złożyć deklarację za odpady” – przypominają władze miasta. – „Osoby, które nie chcą, aby w styczniu przed ich domami zalegały worki ze śmieciami, nie mogą zwlekać – powinny zrobić to jak najszybciej”.

Wypełnienie nowej deklaracji jest bardzo proste – można to wykonać w zaledwie kilka minut i to nie wychodząc z domu dzięki portalowi Przyjazne deklaracje. A więcej informacji, wraz z licznikiem złożonych deklaracji, jest dostępnych na stronie Poznan.pl, w zakładce Wszystko o odpadach.

Źródło: UMP


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978