Poznań: Miejska Rada Seniorów znów będzie miała swoją stronę

Zapewnił o tym Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. Przypomnijmy, że strona rady została zawieszona z powodu braku płatności za stronę. Ale, jak się okazuje, nie tylko brak płatności był problemem.

Na stronie Miejskiej Rady Seniorów na początku kwietnia pojawił się komunikat o braku płatności, co wzbudziło ogromne oburzenie nie tylko seniorów. Jednak nie chodziło tylko o brak opłat, jak wyjaśnił zastępca prezydenta w odpowiedzi na interpelację radnego Przemysława Polcyna ze Wspólnego Poznania.

“Dotychczasowa strona internetowa Miejskiej Rady Seniorów, prowadzona przez samych członków Rady, finansowana była ze środków prywatnych” – wyjaśnia zastępca prezydenta. – “Strona nie stanowiła oficjalnego kanału informacyjnego Miasta, a Miasto nie posiadało i nie posiada autorskich praw majątkowych do zamieszczonych na niej treści”.

Jednak w ubiegłym roku, gdy dotychczasowy sponsor strony zrezygnował z jej dalszego opłacania, Miejska Rada Seniorów zwróciła się do władz miasta o pomoc w finansowaniu strony.

“Po wyjaśnieniu, przez Centrum Inicjatyw Senioralnych, któremu powierzono to zadanie, wszystkich kwestii prawnych, finansowych i technicznych związanych z dotychczasowym działaniem strony, zaproponowano możliwe rozwiązania dotyczące jej dalszego funkcjonowania” – tłumaczy Jędrzej Solarski. – “Przewodnicząca Rady została także poinformowana o możliwości utworzenia nowej, odrębnej strony Miejskiej Rady Seniorów, jako strony (wortalu) w ramach serwisu poznan.pl”.

Ostatecznie więc członkowie MRS, po przeprowadzonym głosowaniu, zadecydowali, że rezygnują z dotychczasowej strony mrs.poznan.pl i chcą utworzenia nowej, w oparciu o miejski serwis poznan.pl. Zamierzają na nową stronę przenieść wszystkie swoje archiwalne materiały, do których posiadają prawa, a sekretarz MRS będzie osobą odpowiedzialną za ustaleń dotyczące strony i koordynowanie działań społecznych z nią związanych.

Samą stronę będzie prowadził przeszkolony pracownik Centrum Inicjatyw Senioralnych, a prace nad jej budową już trwają w Biurze Cyfryzacji i Cyberbezpieczeństwa.

“Jestem przekonany, że zaproponowane rozwiązanie dotyczące utworzenia strony internetowej Miejskiej Rady Seniorów w ramach serwisu poznan.pl przyczyni się do kontynuowania dokumentowania dorobku Rady” – podsumował zastępca prezydenta – “będzie cennym źródłem informacji dla mieszkańców a dla przedstawicieli innych miast inspiracją do korzystania z doświadczeń poznańskiej Rady Seniorów”.

 

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze