Poznań: Międzynarodowy Dzień Muzyki zakorkował Stary Rynek!

Międzynarodowy Dzień Muzyki 9 fot.K.Adamska
Mazur ze „Strasznego Dworu”, taniec w wykonaniu uczniów szkoły baletowej, a do tego chórzyści i młodzi muzycy ze swoim repertuarem. Świętowanie Międzynarodowego Dnia Muzyki udało się nad podziw!

Obchody zaczęły się od odegrania mazura ze „Strasznego Dworu” Stanisława Moniuszki, jako że zbliża się 200. rocznica urodzin kompozytora. Była nie tylko muzyka, ale i taniec: centralnie przed Ratuszem, w wielkim kole tańczyli uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej i naprawdę było co oglądać.

A to nie jedyni młodzi artyści, którzy tego wyjątkowego dnia pokazali swój kunszt. Wystąpili uczniowie wszystkich poznańskich szkół muzycznych kształcących na poziomie drugiego stopnia: Zespołu Szkół Muzycznych oraz Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza, a także chórzyści Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego.

Wszyscy spisali się doskonale – do tego stopnia, że widzowie słuchający i oglądający ten niezwykły koncert oklaskami ciągle prosili o jeszcze. To był wyjątkowo udany Międzynarodowy dzień Muzyki.

Przypomnijmy, że święto jest obchodzone zawsze 1 października od 1975 roku z inicjatywy Yehudiego Menuhina, wybitnego skrzypka i dyrygenta, który wtedy był prezydentem Światowej Rady Muzyki przy UNESCO.

Lilia Łada, fot. Karolina Adamska

Podziel się:

Ostatnio dodane: