Poznań: Miasto zachęca do rozliczenia PIT-ów w Poznaniu

– Rozliczanie PIT-ów w Poznaniu świadczy o dużej świadomości społecznej – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, zachęcając mieszkańców, żeby dopilnowali formalności i rozliczyli się w stolicy Wielkopolski.

Miasto silnie promuje możliwość rozliczania PIT-ów w Poznaniu. Nic w tym dziwnego, 48% z podatku wraca do budżetu miasta. Żeby zachęcić poznaniaków do dopilnowania formalności, miasto oferuje szereg ulg dla osób, które rozliczą się w stolicy Wielkopolski.

– Dziękuję wszystkim, którzy rozliczają PIT w Poznaniu. To świadczy o dużej odpowiedzialności społecznej – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Równocześnie apeluję do wszystkich, którzy tego jeszcze nie zrobili, by w deklaracji podatkowej wpisali swój poznański adres zamieszkania. To niewielki wysiłek, a korzyści dla miasta i mieszkańców bardzo duże.

Przedstawiciele miasta przypominają również, że rozliczenie PIT-u w Poznaniu to wiele korzyści i zniżek dla podatnika. Jest to między innymi możliwość kupna Biletu Metropolitalnego nieco taniej czy np. uzyskanie dofinansowania opieki nad dzieckiem w żłobku niepublicznym. Podatnicy, którzy zdecydują się rozliczyć PIT w Poznaniu mogą również liczyć na darmowe szczepienia czy tańszy wynajem mieszkania w programach “Najem z dojściem do własności” i “Mieszkanie dla Absolwenta”.

Żeby cały proces ułatwić miasto zdecydowało się na stworzenie dedykowanej strony internetowej, która pomoże rozliczyć PIT. 

Autor: SS / mat. pras.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze