Poznań: Miasto szuka stażystów. Za część praktyk zamierza zapłacić.

Podziel się!

Prawie 90 miejsc czeka w strukturach miasta na tegorocznych chętnych, którzy zdecydują się poświęcić wakacje dla stażu.

Tegoroczne staże podzielone zostaną na dwie części: praktykę (bezpłatna, ma trwać 60h) i płatny staż (180h). Ile pieniędzy można zarobić? Miasto nie podaje konkretnej sumy, więc najprawdopodobniej niewiele. W tym roku staże potrwają od lipca do końca października, a wnioski na nie można składać do 2 czerwca (tutaj).

Po złożeniu wniosku, kandydatów czekają rozmowy rekrutacyjne. Przewidziano na nie cały czerwiec, więc lepiej, żeby ewentualny chętny nie robił sobie planów w tym miesiącu. Studenci, którzy pomyślnie przejdą rozmowę, trafią na bezpłatną praktykę. W przypadku otrzymania pozytywnej oceny, urząd podpisze umowę na staż, który jest już płatny.

Na osoby, które odnajdą się w urzędniczej machinie czeka perspektywa kariery w Urzędzie Miasta. Oznacza to stabilne zatrudnienie; liczne bonusy finansowe i niską pensję (perspektywa drastycznych podwyżek dla pracowników niskiego szczebla, a na takim poziomie nowe osoby zaczynają, jest niewielka).

Średnio zachęcają również statystyki przedstawione przez miasto – do programu staży, który działa od 2003 roku, napłynęło 34 755 wniosków. Na staż dostało się tylko 4 tysiące, a prace udało się zdobyć 650 osobom.

 


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar