Poznań: Miasto sprzedaje kolejne nieruchomości

fot. Sławek Wąchała

Działki w rejonie ulic Garaszewo i Obodrzyckiej, Łacinie i Olsztyńskiej – to tylko niektóre z proponowanych przez miasto działek na sprzedaż. Pierwsze przetargi zaplanowano na przełomie września i października.

Jak informują władze miasta, grunty w rejonie ulic Garaszewo i Obodrzyckiej to doskonała propozycja dla inwestorów poszukujących dużych, niezabudowanych terenów pod działalność produkcyjną, składowo-magazynową lub usługi, jak twierdzą władze Poznania. Dwie nieruchomości w tym rejonie zostaną wystawione na sprzedaż 30 września: pierwsza ma powierzchnię ponad 22 tys. m kw., a jej cena wywoławcza to 8,5 mln zł. Druga to blisko 27,5 tys. m kw. powierzchni – tu cena wywoławcza wynosi 10,5 mln zł. Przetargi ustne nieograniczone odbędą się 30 września o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim 17. Wadia należy wpłacić nie później niż do 23 września.

Z kolei na początku października pod młotek trafią dwie następne działki położone w tym samym rejonie. Cena wywoławcza pierwszej z nich, przy ul. Garaszewo, o powierzchni 24 tys. m kw. wynosi 9,1 mln zł, a licytacja drugiej, w rejonie ulic Obodrzyckiej i Garaszewo, o powierzchni ponad 18,5 tys. m kw, rozpocznie się od kwoty 7 mln zł. Przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż tych nieruchomości odbędą się 4 października o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim 17. Wadia należy uiścić do 27 września.

Nieruchomości znajdują się na terenie Poznańskiego Centrum Logistycznego Franowo-Żegrze. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru (5P/U) dopuszcza budynki o wysokości do 25 m, a miejscami od 9 do 12 m wysokości oraz powierzchnię zabudowy do 60 proc. nieruchomości. Ponadto nieruchomości wchodzą w skład Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co oznacza, że inwestorzy mogą się ubiegać o długoterminowe wsparcie ze środków unijnych na realizowane tam inwestycje.

Kolejna nieruchomość na sprzedaż znajduje się między ulicami Jana Pawła II, Łacina i aleją Krzysztofa Komedy, czyli przy samym rondzie Rataje. To teren inwestycyjny pod zabudowę usługową o łącznej powierzchni ponad 5 tys. m kw. Cena wywoławcza wynosi blisko 17,5 mln zł. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza na części terenu budynki o wysokości do 64 m, a na pozostałych obszarach maksymalnie 25 m wysokości. Możliwa powierzchnia zabudowy wynosi do 57 proc. powierzchni działki budowlanej.

Natomiast nieruchomość przy ul. Olsztyńskiej o powierzchni ponad 28 tys. m kw. powinna zainteresować inwestorów specjalizujących się w budownictwie mieszkaniowym, ponieważ ten teren znajduje się w sąsiedztwie zachodniego klina zieleni oraz jezior: Kierskiego, Strzeszyńskiego i Rusałki. Cena wywoławcza wynosi 34 mln zł. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza budynki o wysokości do 15 m o charakterze miejskich willi, maksymalną powierzchnię zabudowy 30 proc. działki i co najmniej 40 proc. powierzchni zieleni. Na działkach nie są dozwolone obiekty usługowe lub wolnostojące garaże.

Miasto przygotowuje także do sprzedaży kolejne działki, których atutem jest m.in. dogodna komunikacja z innymi częściami miasta oraz okolicznymi gminami, czy też bliskość terenów rekreacyjnych. Tu terminy przetargów nie zostały jeszcze ustalone.

Podziel się:

Ostatnio dodane: