latarnia uliczna fot. ZDM

Poznań: Miasto prawie tydzień usuwało awarię oświetlenia. “Uliczne latarnie nie będą już świecić w dzień”

Po niecałym tygodniu Zarząd Dróg Miejskich uporał się z awarią oświetlenia w Poznaniu.

Pierwsze problemy ze źle funkcjonującym systemem oświetlenia mieszkańcy Poznania zgłaszali w “długi weekend”. Lampy nocne z jakiegoś powodu zaczęły świecić również w ciągu dnia. Mieszkańców bardzo raziła rozrzutność miasta.

W poniedziałek ZDM poinformował, że jest to wina awarii i że prowadzone są prace nad rozwiązaniem problemu. Urzędnicy z góry zapowiadali, że może to zająć nieco czasu. – Wykwalifikowani pracownicy muszą sprawdzić oprogramowanie wszystkich urządzeń sterujących, a następnie wprowadzić aktualne czasy załączania oświetlenia. Z uwagi na liczbę szaf sterujących (ok. 300) prace będą trwać bez przerw aż do skutecznego wprowadzenia aktualnego oprogramowania – pisali wówczas przedstawiciele ZDM w komunikacie.

Dzisiaj naprawa została zakończona i wszystkie lampy w Poznaniu powinny już funkcjonować prawidłowo. – Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu informuje, że wczoraj zakończyły się prace związane z usuwaniem awarii oświetlenia ulicznego w naszym mieście. Uliczne latarnie nie będą już świecić w dzień. Urządzenia sterujące czasem włączania i wyłączania oświetlenia drogowego działają prawidłowo – napisali dziś w komunikacie pracownicy ZDM i jednocześnie zaapelowali, żeby ewentualne problemu z latarniami zgłaszać bezpośrednio pod numerem telefonu: 606 482 651.

Daj znać innym

Dodaj komentarz

avatar