Poznań: Mężczyzna, który potrącił policjanta, usłyszał zarzuty

radiowóz fot. policja

Dominik Z., 33-latek z Mosiny, który potrącił policjanta podczas ucieczki po strzelaninie w Dąbrówce – usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa funkcjonariusza policji.

Przypomnijmy: chodzi o strzelaninę, do której doszło 6 października w podpoznańskiej Dąbrówce. Funkcjonariusze policji próbowali zatrzymać 33-latka podejrzewając go o kradzież samochodu z ulicy Raszyńskiej, którą zgłosiła właścicielka auta.

Mężczyzna jednak widząc funkcjonariuszy ruszył autem i potrącił jednego z nich, a mimo tego, że padło kilkanaście strzałów, w tym kilka celnych, które go poważnie zraniły, udało mu się uciec. Policjanci jednak szybko go odnaleźli: w szpitalu, do którego trafił z ranami postrzałowymi i w stanie ciężkim. Do szpitala trafił też ranny policjant – jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Tydzień po strzelaninie Dominik Z. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa funkcjonariusza policji. Jak powiedział TVN24 Piotr Kotlarski, zastępca prokuratora rejonowego Poznań-Grunwald, podejrzany nie przyznał się do winy, nie chciał też składać zeznań. Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie wobec niego. Posiedzenie aresztowe ma się odbyć w szpitalu.

Źródło: TVN24