Pokrewieństwo - Mateusz Zubiel fot. Sławek Wąchała

Poznań: Mateusz Zubel “Pokrewieństwo”

Czym właściwie jest tytułowe pokrewieństwo?  Zajrzyjcie na wystawę prac Mateusza Zubla “Pokrewieństwo” do Atelier WIMAR, Stowarzyszenia Łazęga Poznańska.

W ramach wystawy podjęta zostanie próba przedefiniowania pojęcia rodzeństwa – dotychczas wiązanego jedynie z powinowactwem genetycznym. Poprzez swoje prace artysta pragnie zwrócić uwagę, kogo w obecnej rzeczywistości określamy mianem siostry lub brata. Czy bratem można nazwać osobę, która stoi obok na proteście? Czy siostrą jest przyjaciółka z dzieciństwa, chociaż nie posiadamy tej samej matki? Czy więzy krwi w postnowoczesnym świecie to za mało?

Projekt realizowany jest w ramach XI edycji Festiwalu Nowa Siła Kuratorska – inicjatywy studentek i studentów trzeciego roku wiedzy o teatrze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Kuratorka projektu: Anna Lauchsztet.

Mateusz Zubel – fotograf, którego aspektem prac są eksperymenty z ludzkim ciałem. Cały czas odkrywa, jak i łączy różne style, od trashu do prac inspirowanych malarstwem z poprzednich epok. W projekcie „30 meters upper” przedstawił życie na blokowisku – korzystał nie tylko z fotografii, ale również z instalacji, która oddziaływała na zmysł węchu i słuchu.
Publikuje swoje prace na instagramie @porzucone.ulotki.

Wystawę można oglądać do 24 października, w godz. 16:00-21:00

Mat. pras., el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze