Poznań: Marsz w obronie klimatu

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny zaprasza dziś na marsz pod hasłem: Wspólne działanie – lub wspólne wymieranie”. Marsz ruszy o 10.00 z placu A. Mickiewicza i przejdzie przez centrum miasta.

Młodzi ludzie chcą w ten sposób wyrazić zaniepokojenie o stan naszej planety i sprzeciw wobec rządzących, którzy wiedzą o problemie, ale nic z tym nie robią. Protest w Poznaniu odbywa się jako jeden z wielu w ramach Fridays for Future.
„Protestujemy, ponieważ świat nas potrzebuje” – mówią aktywiści MSK. – „Ponieważ bierność osób decyzyjnych staje się nie do zniesienia. Ponieważ trzeba działać już teraz, by nie okazało się, że jednak jest zbyt późno”.

MSK przypomina, że 9 sierpnia tego roku IPCC (Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu powołany przez ONZ) opublikował szósty raport, w którym jednoznacznie stwierdzono, że zmiany klimatyczne spowodowane są działalnością ludzi, a tempo postępującego globalnego ocieplenia jest szybsze niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich dwóch tysięcy lat.

„Bez zrozumienia natury problemu oraz podjęcia odpowiednich działań, by się mu przeciwstawić, katastrofa klimatyczna okaże się nieuchronna i nie do zatrzymania – alarmują działacze MSK. – „Dołącz do nas 24 września i pomóż nam nagłośnić problem, aby skłonić polityków i polityczki do potraktowania go poważnie”.

Marsz zacznie się kilkoma przemówieniami na temat najbardziej narażonych na skutki zmian klimatu grup społecznych na placu Mickiewicza. Potem jego uczestnicy przejdą ulicami: św. Marcin, Ratajczaka, Kościuszki, Półwiejska i Szkolna, podziwiając po drodze wszechobecny poznański beton. Strajk zakończy się na Starym Rynku.

Źródło: MSK

Podziel się:

Ostatnio dodane: