plama na Wrocławskiej fot. SMMP

Poznań: Mandat na Wrocławskiej

Podczas wywożenia odpadów komunalnych zmieszanych przez śmieciarkę z części ładunkowej pojazdu na jezdnię wylała się nieznana substancja. Pracownicy jej nie sprzątnęli – i dostali mandat w wysokości 500 zł.

Cuchnącą strugę, która ciągnęła się na odcinku kilkunastu metrów, zauważył patrol straży miejskiej. Zauważył też, że żaden z pracowników obsługi nie sprzątnął zanieczyszczenia, a kierowca, po opróżnieniu kolejnego pojemnika, ruszył dalej nie zważając na coraz większą strugę.

– Podczas opróżniania pojemników z odpadami może dojść do zanieczyszczenia jezdni – tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy straży miejskiej w Poznaniu. – W takich przypadkach obowiązkiem pracowników obsługujących śmieciarkę jest natychmiastowe usunięcie zanieczyszczenia, a w przypadkach wymagających umycia jezdni, powiadomić zarządcę drogi.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd i nakazali oczyszczenie jezdni. Mandat w wysokości 500 zł był konsekwencją ignorowania swoich obowiązków. Informację o konieczności interwencyjnego umycia jezdni ul. Wrocławskiej strażnicy przekazali do ZDM oraz do ZM GOAP.

SMMP, el

2
Dodaj komentarz

avatar
gość
gość

Brawo straż u mnie jest tak zawsze śmieciarka zostawia za sobą jakąś śmierdzącą przez wiele dni maż a zapach to kwas zmieszany z fermentacją karać ich to jedyna metoda.

D
D

Pracownicy remondis porysowali mi kiedyś auto. Też uciekli. Najlepsze jest to że Góra w tej firmie nic nie zrobiła pomimo zapewnień że załatwią sprawę. Wysłali pracowników na policję w celu przesłuchania, oczywiście nikt się nie przyznał. Słabe to i takie POlskie.