kościół Zmartwychwstania Pańskiego na Wildzie

Poznań: Mandat dla parafii. Za zbyt głośne dzwony

Parafia Zmartwychwstania Pańskiego na Wildzie została ukarana mandatem w wysokości 300 zł za zbyt głośne dzwony, na które skarżyli się mieszkający w pobliżu parafianie.

Proboszcz parafii poinformował wiernych o wizycie inspektorów ochrony środowiska i nałożonym przez nich mandacie podczas niedzielnych ogłoszeń parafialnych.

“W ubiegłym tygodniu do kancelarii parafii przyszli Inspektorzy z Ochrony Środowiska, którzy wcześniej – 6 grudnia dokonali ponownych pomiarów hałasu bicia naszych dzwonów, który w dalszym ciągu przeszkadza niektórym naszym parafianom” – czytamy na stronie parafii Zmartwychwstania Pańskiego. – “Po przedstawieniu protokołu z tegoż pomiaru i nie dostosowania się do bariery dopuszczalnej poziomu hałasu został wypisany mandat w kwocie 300 zł. oraz zalecenie wyciszenia dzwonów, co w konsekwencji będą następne kary z tym związane i to dosyć pokaźne. W wyniku całej zaistniałej sytuacji będziemy zmuszeni całkowicie wyłączyć dzwony, bo bardzo przeszkadzają niektórym naszym parafianom”.

Współpraca parafii z okolicznymi mieszkańcami chyba nie układa się zbyt dobrze, bo to nie pierwsze zastrzeżenia wobec kościoła. W marcu pisaliśmy o wulgarnym napisie na drzwiach kościoła.

2 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze