napis na drzwiach kościoła 1 fot. L. Łada

Poznań: Wulgarny napis na drzwiach kościoła

W nocy z 24 na 25 marca ktoś nabazgrał niebieską farbą obraźliwy napis na drzwiach kościoła Zmartwychwstańców przy ul. Dąbrówki na Wildzie. Proboszcz zgłosił sprawę policji.

Zniszczenie zabytkowych drzwi równie zabytkowego kościoła z pewnością jest aktem wandalizmu, ale ponieważ chodzi o świątynię – proboszcz nie waha się nazwać tego profanacją.

– To oburzające – uważa Anna Lewandowska, należąca do tej parafii. – Taki mamy ciężki czas, a komuś niewczesne dowcipy w głowie. Bo tak bym to nazwała, wygłupem, dowcipem niskiego lotu. Za mało lat, za dużo alkoholu i to są efekty. I jaki wstyd: nie dość, że na drzwiach kościoła, to jeszcze praktycznie na tyłach wildeckiego posterunku policji. Mam nadzieję, że złapią tego wandala.

Wildeccy policjanci akurat mają bardzo dobre wyniki, jeśli chodzi o łapanie graficiarzy i tagerów – i dobre rozeznanie w tym środowisku. Oby dzięki temu udało im się złapać sprawcę zniszczonych drzwi kościoła.

el

9
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Grażyna Radziul
Gość
Grażyna Radziul

Osobisty wróg Pana Boga i człowieka.

Sławek Wąchała
Gość
Sławek Wąchała

Ludzie, co w Was siedzi? , czy tylko nienawiść? Ciekawe jak byście się czuli Wy, gdyby ktoś Wam tak napisał na drzwiach? Słów brakuje.

Ulka Matuszewska
Gość
Ulka Matuszewska

Ręka mu uschnie prędzej czy później

Elżbieta Ambroszkiewicz
Gość
Elżbieta Ambroszkiewicz

Pewnie Bozi się przysnęło i stało się.

Nina Nyszczyj
Gość
Nina Nyszczyj

Tak nie wolno robić. To jest Świątynia.🎼

Beata Werner
Gość
Beata Werner

Ręka szatana..

Dorota Mikolajczak
Gość
Dorota Mikolajczak

Kto nie szanuje przeszłości nie zasluguje na przyszłość.

Izka Izka
Gość
Izka Izka

Serce pęka widząc takie coś 😠😠😠😠😡😱

Sławomir Pękała
Gość
Sławomir Pękała

Co tam jest napisane? Zdejmij suknie śmieciu? Widywałem już bardziej wulgarne napisy i zachowania, które nikomu nie przeszkadzały.