napis na drzwiach kościoła 1 fot. L. Łada

Poznań: Wulgarny napis na drzwiach kościoła

W nocy z 24 na 25 marca ktoś nabazgrał niebieską farbą obraźliwy napis na drzwiach kościoła Zmartwychwstańców przy ul. Dąbrówki na Wildzie. Proboszcz zgłosił sprawę policji.

Zniszczenie zabytkowych drzwi równie zabytkowego kościoła z pewnością jest aktem wandalizmu, ale ponieważ chodzi o świątynię – proboszcz nie waha się nazwać tego profanacją.

– To oburzające – uważa Anna Lewandowska, należąca do tej parafii. – Taki mamy ciężki czas, a komuś niewczesne dowcipy w głowie. Bo tak bym to nazwała, wygłupem, dowcipem niskiego lotu. Za mało lat, za dużo alkoholu i to są efekty. I jaki wstyd: nie dość, że na drzwiach kościoła, to jeszcze praktycznie na tyłach wildeckiego posterunku policji. Mam nadzieję, że złapią tego wandala.

Wildeccy policjanci akurat mają bardzo dobre wyniki, jeśli chodzi o łapanie graficiarzy i tagerów – i dobre rozeznanie w tym środowisku. Oby dzięki temu udało im się złapać sprawcę zniszczonych drzwi kościoła.

el

9
Dodaj komentarz

avatar
Grażyna Radziul
Grażyna Radziul

Osobisty wróg Pana Boga i człowieka.

Sławek Wąchała
Sławek Wąchała

Ludzie, co w Was siedzi? , czy tylko nienawiść? Ciekawe jak byście się czuli Wy, gdyby ktoś Wam tak napisał na drzwiach? Słów brakuje.

Ulka Matuszewska
Ulka Matuszewska

Ręka mu uschnie prędzej czy później

Elżbieta Ambroszkiewicz
Elżbieta Ambroszkiewicz

Pewnie Bozi się przysnęło i stało się.

Nina Nyszczyj
Nina Nyszczyj

Tak nie wolno robić. To jest Świątynia.?