Poznań: Mamy 36 nowych nauczycieli mianowanych!

Nowi nauczyciele mianowani fot. UMP
Ponad 30 pracowników poznańskich szkół zdało egzamin i awansowało na stopień nauczyciela mianowanego. Akty jego nadania uroczyście wręczył im Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

– Wszystkim serdecznie gratuluję – mówił Mariusz Wiśniewski – w imieniu własnym, pana prezydenta i całego naszego zespołu. Awans zawodowy to uhonorowanie państwa pracy; potwierdzenie kompetencji, wiedzy i doświadczenia. Pokazanie, że wysiłek i trud zostały docenione. Życzę kolejnych sukcesów. Bardzo dziękuję za wszystko, co robią państwo dla naszej poznańskiej oświaty. Mam nadzieję, że wychowankowie będą wspominać was tak samo, jak wy wspominacie swoich mistrzów.

Zastępca prezydenta Poznania odniósł się też do obecnej sytuacji, w jakiej znajduje się polska oświata.
– Jako samorząd nie odpowiadamy za programy nauczania i system edukacji, ale staramy się wywiązywać z zadań, jakie zostały nałożone na nas jako organ prowadzący – mówił. – Za sprawą prezydenta i rady miasta inwestujemy w poznańską oświatę.

Mariusz Wiśniewski przypomniał, że w ciągu ostatnich kilku lat miasto przeznaczyło ćwierć miliarda złotych na modernizację, rozbudowę i budowę nowych szkół i przedszkoli. Władze Poznania zdają sobie jednak sprawę, że jest to kropla w morzu potrzeb, bo tych wyzwań jest naprawdę wiele.
– Niestety, martwi nas perspektywa, jaka wiąże się ze zmianą w strukturze dochodów samorządów – dodał. – Subwencja oświatowa matematycznie wzrasta, w przyszłym roku będzie wynosiła 31 mln zł więcej niż w roku obecnym, ale wydatki na oświatę bieżące wzrastają o 130 mln zł. To jest wielki problem przed którym stoją wszystkie gminy w Polsce.

Uroczystość nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego odbyła się w Sali Błękitnej Urzędu Miasta Poznania. Zdanym egzaminem może pochwalić się 36 osób. Wśród nich są nauczyciele uczący w przedszkolach, szkołach podstawowych, liceach ogólnokształcących oraz zespołach szkół zawodowych i specjalnych.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: