Poznań: Maltanka wyruszyła na tory!

Dni Pary Maltanka Borsig Bn2t fot. Sławek Wąchała

Zgodnie z zapowiedziami kolejka Maltanka pierwszy raz w tym roku wyjechała na tory. W porównaniu z poprzednim rokiem wzrosła cena biletów.

Maltanka wyruszyła zgodnie z rozkładem o 9.30 w stronę Nowego Zoo – i to zapewne tam się wybierali pierwsi tegoroczni pasażerowie. Pogoda co prawda nie rozpieszcza, bo nie jest zbyt ciepło, ale za to nie pada, no i po południu ma się pokazać słońce.

Przypomnijmy, że bilety na przejażdżkę Maltanką w tym roku są droższe, a za przejazd z wykorzystaniem pojazdów historycznych, jak parowóz Borsig Bn2t, czy wagon serii MBxc-41 („ryjek”) trzeba będzie dodatkowo zapłacić 2 zł. Teraz więc za bilet normalny jednorazowy zapłacimy 10 zł (a z dopłatą historyczną – 12 zł), za bilet ulgowy jednorazowy – 7 zł (z dopłatą historyczną – 9 zł), za bilet wycieczkowy – 5 zł (z dopłatą historyczną – 7 zł), a za bilet rodzinny jednorazowy – 30 zł (z dopłatą historyczną – 38 zł).

Maltanka nie będzie też kursowała codziennie. Poza okresem wakacyjnym, czyli lipcem i sierpniem, kursy odbywać się będą w środy, czwartki i piątki (o godzinie 9.30 i od 10.00 do 18.00 co godzinę) oraz w weekendy (od godz. 10.00 do 19.00 – co 30 minut). W poniedziałki i wtorki kolejka będzie nieczynna.

Podziel się:

Ostatnio dodane: