Radio Poznań fot. Radio Poznań

Poznań: Maciej Mazurek zostanie nowym szefem Radia Poznań?

Po powołaniu Piotra Bernatowicza, obecnego prezesa radia, na stanowisko szefa warszawskiego Centrum Sztuki Współczesnej, pojawiło się pytanie, kto go zastąpi w Poznaniu. Czy będzie to Maciej Mazurek?

Taką tezę stawia “Głos Wielkopolski” i przypomina, że Maciej Mazurek już w ubiegłym roku startował w konkursie na prezesa rozgłośni, jednak zwyciężył w nim Piotr Bernatowicz. Mazurek , były dziennikarz w TVP Kultura, były wydawca programu “Lustra” w poznańskim oddziale TVP, jest obecnie felietonistą Radia Poznań. Jego felietony uchodzą za kontrowersyjne i mocno skierowane w prawo: w jednym z nich bronił arcybiskupa Jędraszewskiego i jego tezy o “tęczowej zarazie”, w drugim potępiał nauczycieli za strajk uważając, że są funkcjonariuszami państwa i nie mają prawa odmówić przeprowadzenia egzaminów państwowych.

Czy Rada Mediów Narodowych powoła na to stanowisko Macieja Mazurka, podobno jedynego kandydata na to stanowisko.- okaże się wkrótce.

Piotr Bernatowicz, z wykształcenia historyk sztuki i były dyrektor Galerii Miejskiej Arsenał, w której zasłynął z kontrowersyjnych wystaw i konfliktu z pracownikami, był prezesem rozgłośni dokładnie rok. Powołano go na to stanowisko rok temu, na miejsce Filipa Rdesińskiego, który z kolei najpierw został prezesem Polskiej Fundacji Narodowej, a obecnie jest wiceprezesem jednej ze spółek Grupy Lotos. Odszedł w atmosferze skandalu jako sprawca kłopotów finansowych spowodowanych jego decyzjami jako prezesa.

Bernatowicz przejął więc rozgłośnię w bardzo trudnej sytuacji finansowej, a uratowało go jedynie to, że Radio Poznań otrzymało pokaźny zastrzyk finansowy z budżetu państwa. Jakim prezesem będzie Maciej Mazurek?

Głos Wielkopolski, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze