Poznań: Lokalne zakupy w necie – czyli Fyrtel!

Stary Rynek fot. Karolina Adamska
W kwietniu pisaliśmy o Mapie Lokalnych Przedsiębiorstw. I to z niej oraz dzięki niej teraz narodził się Fyrtel. Miejsce, gdzie można zrobić zakupy lokalnie – i online.

Tak naprawdę przygotowanie tego projektu trwało… 8 lat. Bo wtedy właśnie ruszył pierwszy Fyrtel, inicjatywa społeczna, która miała wspierać i promować lokalnych przedsiębiorców. Każdemu z nich towarzyszyła krótka historia powstania i działalności ich biznesu i to były naprawdę wspaniałe opowieści o wspaniałych ludziach, którzy z pasją prowadzą swoje mniejsze lub większe biznesy.

W marcu tego roku, gdy sytuacja na świecie i w naszym kraju diametralnie się zmieniła, lokalne biznesy stanęły przed bardzo trudnym wyzwaniem. Wtedy twórcy wirtualnego Fyrtla, którego jeszcze nie było, pod wodzą Pawła Głogowskiego stworzyli mapę lokalnych przedsiębiorców oraz grupy promocji i wzajemnego wsparcia.

– Stwierdziliśmy jednak, że wcześniejsze działania warto połączyć, a zarazem wzmocnić o dodatkowy element – możliwość sprzedaży – wyjaśnia Paweł Głogowski, jeżycki radny, a także prezes stowarzyszenia UlepszPoznan.pl. – Tak powstała nowa platforma Fyrtel.market, która zbiera poznańskich lokalnych przedsiębiorców i dzięki której zrobisz lokalne zakupy online w jednym miejscu. Stworzyliśmy inicjatywę zrzeszającą wyłącznie lokalnych sprzedawców, twórców i usługodawców. Chcemy za pomocą Fyrtla nie tylko ułatwić lokalne zakupy, ale przede wszystkim tworzyć społeczność, promować lokalność i pomóc jej rosnąć w siłę.

Fyrtel już działa, chociaż – za co przepraszają twórcy – jeszcze nie wszystkie funkcjonalności chodzą jak w zegarku. Proszą zatem o wyrozumiałość i informowanie o wszystkich błędach na stronach na [email protected]

Kolejna prośba jest do przedsiębiorców – żeby dołączali do Fyrtla, bo dzięki temu będzie im łatwiej przetrwać w tych ciężkich czasach, no i znaleźć nowych klientów na swoje towary czy usługi.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: