Poznań: Powstała Mapa Lokalnych Przedsiębiorstw

Miasto Poznań panorama Fot. Sławek Wąchała
Znajdziemy tam sklepy, lokalnych wytwórców różnych przedmiotów, restauracje, kawiarnie, lodziarnie – słowem lokalny biznes. Każdy, kto potrzebuje szewca, krawca czy magla w swojej okolicy – powinien tu zajrzeć.

Z inicjatywą utworzenia mapy wyszedł Paweł Głogowski‎, jeżycki radny i prezes stowarzyszenia UlepszPoznań. Jego zdaniem mapa może spełniać kilka ważnych funkcji: promować lokalnych przedsiębiorców i niewielkie firmy, przekazywać informacje potrzebującym, gdzie mogą ich znaleźć – a przy okazji pomoże w walce ze skutkami pandemii koronawirusa. Nie trzeba być prorokiem, by wiedzieć, że to właśnie ten mikrobiznes najbardziej dostanie w kość z powodu kilku tygodni zamknięcia. W takiej sytuacji każda forma reklamy i promocji, która może zwiększyć liczbę klientów, jest cenna.

Na mapie jest już około 200 punktów, głównie w centrum i na Jeżycach, ale cały czas dochodzą następne. Jest też opcja samodzielnego dodawania kolejnych punktów i pomysłodawcy proszą, by z niej korzystać. Sami na pewno nie będą w stanie dotrzeć do takiej liczby poznaniaków – co z pomocą samych poznaniaków…
– Udostępniajcie mapę, zapraszajcie do tej grupy, informujcie o swoich ulubionych miejscach – prosi Paweł Głogowski. – Niech ten trudny czas będzie dobrym powodem do uświadamiania sobie, jak wiele wspaniałych przedsiębiorstw działa w naszym sąsiedztwie. Budujmy nową lokalność, która po kwarantannie rozbudzi wspaniałą energię!

Poznańską Mapę Lokalnych Przedsiębiorstw znajdziecie tutaj.

el

Podziel się: