Poznań: Lokale użytkowe przy ul. Opolskiej wkrótce do wynajęcia

Opolska, osiedle fot. ZKZL

Pierwsze mieszkania miejskiego osiedla przy Opolskiej zostaną oddane do użytku jeszcze w tym roku. W jego skład wchodzą także lokale użytkowe, które wkrótce będzie można wylicytować na aukcji ZKZL.

Osiedle przy ulicy Opolskiej to największa inwestycja ZKZL w historii. Tylko w pierwszym etapie powstanie 287 mieszkań. To sporo, dlatego w budynkach osiedla znajdą się także lokale użytkowe z których nowi mieszkańcy będą mogli skorzystać. Już wkrótce będzie można je wylicytować na aukcji przygotowanej przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych.

– Od dłuższego czasu przedsiębiorcy dopytywali o tę lokalizację – przyznaje Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Dlatego spółka, wsłuchując się w głosy klientów, postanowiła zorganizować aukcję najmu lokali jeszcze we wrześniu.

Do wylicytowania będą cztery lokale użytkowe na parterze aktualnie budowanych bloków numer 1 i 2, których oddanie do użytku planowane jest do końca tego roku. Wszystkie cztery lokale będą w stanie deweloperskim. Aukcja odbędzie się 30 września o godzinie 12.00.
– Tak jak wcześniejsze licytacje odbędzie się ona online na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: www.aukcjelokali.pl – wyjaśnia Łukasz Kubiak. – W ofercie znajdą się 2 mniejsze lokale o powierzchni 45 i 62 m kw. oraz dwa większe lokale o powierzchni 78 i 150 m kw.

Warunkiem udziału w aukcji jest rejestracja na stronie oraz wpłata wadium określonego indywidualnie do każdego lokalu do dnia 29 września 2021 r. Wszystkie oferty wraz z rzutami pomieszczeń, regulamin oraz inne niezbędne informacje znajdują się już na stronie internetowej.

Źródło: ZKZL