Szpital Zakaźny Szwajcarska strefa zero zakaz fot. Sławek Wąchała

Poznań: Lekarka zakażona, 28 osób na kwarantannie

W szpitalu im. Strusia przy Szwajcarskiej doszło do pierwszego przypadku zakażenia wśród personelu medycznego. Kwarantanna zostało objętych 28 osób, także pracowników szpitala, i wszyscy czekają na wyniki testów.

Informację o zakażeniu lekarki kardiologa ze szpitala potwierdziła Joanna Żabierek, rzeczniczka prasowa prezydenta Poznania. Jak informuje Radio Poznań, 28 osób, z którymi miała kontakt, zostało wysłanych na kwarantannę i wykonano im testy. Teraz wszyscy czekają na wyniki, bo to od nich zależy, ile osób będzie mogło wrócić do pracy. Wtedy tez będzie wiadomo, jak to wpłynie na funkcjonowanie szpitala.

W Poznaniu to pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem wśród personelu medycznego. Jednak w pozostałych szpitalach zajmujących się pacjentami z koronawirusem takie przypadki zdarzają się zastraszająco często. Mamy w Polsce około 140 tysięcy lekarzy i 190 tysięcy pielęgniarek. To i tak za mało jak na 38 milionów Polaków, ale w czasie pandemii problem staje się jeszcze bardziej poważny ze względu na częste zakażenia, których ofiarami padają właśnie lekarze i pielęgniarki.

Jak informuje Główny Inspektor Sanitarny, zakażonych koronawirusem w Polsce jest 461 pracowników medycznych, a ponad 4,5 tys. jest objętych kwarantanną. Oznacza to, że co szósty potwierdzony przypadek zakażenia dotyczy kogoś z personelu medycznego. To jeden z najwyższych wskaźników w Europie.

el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze