Poznań: Łazarskie lato i wakacje na Madalinie

Władze miasta w dwa wakacyjne miesiące zapraszają na Wildę i Łazarz na cykl letnich wydarzeń dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Codziennie, do 4 września, będzie można uczestniczyć w koncertach, spektaklach czy warsztatach.

W ubiegły weekend na rynku Łazarskim rozpoczęło działalność „Łazarskie lato”. To cykl letnich wydarzeń, podczas których uczestnicy mogą słuchać koncertów, potańczyć, obejrzeć pokazy cyrkowe, wziąć udział w spektaklach, warsztatach, a nawet wycieczkach – w piątek jest wycieczka do Szreniawy – i dobrze się bawić. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

W sobotę 9 lipca o godzinie 17.00 warto będzie wybrać się na koncert Magdaleny Janickiej i Roberta Wojciechowskiego, uczestników programu The Voice of Poland. Wcześniej, o 12.30 odbędą się warsztaty robienia deserów z wykorzystaniem produktów z rynku (Pączuś i Kawusia), o 13.00 rozpocznie się na kiermasz szklanego rękodzieła, a o 15.00 pokaz strojów, podczas którego będzie można podziwiać piękne suknie z lat 30. i 40.

Tydzień na rynku Łazarskim zakończy teatralna niedziela: o 14.00 Teatr Kulturka wystąpi ze spektaklem „Kosmiczni turyści”, a o 16.00 będzie można obejrzeć „Tajemnicę monokryształu – o Janie Czochralskim” w wykonaniu Teatru Kamishibai. Temu wydarzeniu towarzyszyć będą również warsztaty.

Z kolei w dawnej zajezdni tramwajowej na Madalinie na Wildzie organizatorzy proponują letni cykl przygód i wyprawę dookoła świata. W ubiegłym tygodniu uczestnicy wyruszyli z Meksyku, by lepiej poznać Amerykę Środkową, w tym tygodniu przystankiem odwiedzą Japonię i pogłębią wiedzę na temat Dalekiego Wschodu. 9 lipca w Świetlica Cafe o 15:00 Teatr Małeke przedstawi bajkę z Dalekiego Wschodu – „Kamieniarz”.

Na Madalinie można też wziąć udział w zajęciach muzycznych, nauczyć się street dance czy spróbować swoich sił w warsztatach kulinarnych. Do wyboru są też zajęcia relaksacyjne, a 10 lipca, w niedzielę, warsztaty teatralne, które poprowadzi Teatr Kamishibai, bingo madalingo, spotkanie z podróżnikiem Dawidem Tomalakiem i warsztaty z kaligrafii.

Dokładny program zajęć na Łazarzu i Wildzie można znaleźć na profilach społecznościowych fundacji Kreaktywator, która organizuje zajęcia.

Podziel się: