Poznań: Lato w mieście. Wszystkie wydarzenia na jednej stronie

Miasto Poznań panorama Fot. Sławek Wąchała-4
Półkolonie, warsztaty, zajęcia sportowe, koncerty – w tegoroczne wakacje w Poznaniu nudy nie będzie. Wszystkie wydarzenia są zebrane na stronie „Lato w mieście”, by każdy bez problemu znalazł to, co go interesuje.

Na miejskiej stronie internetowej Lato w mieście znajduje się bogata oferta półkolonii, warsztatów, zabaw sportowych dla dzieci i młodzieży. Wśród prezentowanych propozycji są zarówno bezpłatne zajęcia organizowane i współfinansowane przez Miasto, jak i komercyjne. Ich tematyka jest różnorodna: to zabawy i zajęcia językowe, kulinarne, taneczne, przyrodnicze i sportowe, zlokalizowane we wszystkich rejonach Poznania. Można tam również znaleźć wydarzenia przygotowywane przez CK Zamek, które co roku cieszą się dużą popularnością.

Rodzice lubiący aktywny wypoczynek z dziećmi docenią ofertę wycieczek po Poznaniu i scenariusze pikników rodzinnych z elementami zabawy i akcentami edukacyjnymi. Ciekawą propozycję stanowią też sobotnie bezpłatne wycieczki po Trakcie Królewsko_Cesarskim i niedzielne bezpłatne spacery po Wildzie z przewodnikiem. Poznański Szlak Legend dla Dzieci to trasa do indywidualnego zwiedzania i pomysł na nieco inny rodzinny spacer po mieście. Można się tam wybrać w dowolnym momencie – wystarczy tylko wziąć ze sobą folder z mapą oraz grą miejską, która z pewnością przypadnie do gustu i młodszym i starszym.

Miłośnicy fotografii mogą wziąć udział w konkursach fotograficznych organizowanych przez Palmiarnię Poznańską i Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska. Wszystkim spragnionym po miesiącach pandemii koncertów na świeżym powietrzu z pomocą przyjdzie zakładka „Kultura na lato”, gdzie prezentowane są koncerty w parku Starego Browaru, imprezy na Szelągu, nad Rusałką, propozycje Estrady Poznańskiej, czy KontenerART. Dodatkowo strona przedstawia również kąpieliska w Poznaniu i okolicy.

Bogata oferta propozycji jest wciąż uzupełniana o nowe, napływające na bieżąco zgłoszenia.

UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: