Poznań: Latające psy znów na Cytadeli!

Szalona pogoń za frisbee, skoki do wody, a w wolnych chwilach – porady weterynarzy, warsztaty dla psów i ich właścicieli oraz stragany z psimi akcesoriami. Na Cytadeli trwa pierwszy dzień zawodów Latających Psów.

Latające Psy to seria zawodów dla miłośników dogfrisbee, rozgrywana nieprzerwanie od roku 2006, a odbywająca się w Poznaniu, Wrocławiu, Sopocie i Warszawie. Idea opiera się właśnie na popularnej zabawie z psami uwielbiającymi łapać frisbee. Zawody polegają na ujęciu tego w jednolite ramy regulaminu, by można było porównać umiejętności psich ulubieńców, ich szybkość, zwinność, skoczność. A efektem są niezwykle widowiskowe zawody, podczas których psy w jak najbardziej dosłownym sensie latają w powietrzu.

Główną konkurencją zawodów jest freestyle, czyli pokazy w stylu wolnym. Jednak psy popisują się także w innych konkurencjach, a niezwykle lubiane są zawody Dog Diving – skoki do wody dla psów. Oprócz podziwiania psich umiejętności na Cytadeli można też skonsultować się z weterynarzem i wziąć udział w warsztatach dogfrisbee.

Zawody trwają dwa dni, sobotę i niedzielę, od 8.00 do 19.00. W sobotę można było podziwiać konkurencje ThrowNGo, Time Warp,  Frizgility, Freestyle Showcase oraz Dog Diving. A o godzinie 18.57 po raz pierwszy została rozegrana konkurencja Sunset Far Out – psy łapały rzuty dystansowe przy sztucznym świetle. W niedzielę organizatorzy zapraszają na Frizgility, Dog Diving – półfinały i finał, Freestyle Level 1 i Level 2 – runda efektu, ThrowNGo, Time Warp i na zakończenie – rozdanie nagród najlepszym zawodnikom i ich właścicielom.

Wstęp dla widzów jest bezpłatny i oczywiście można przyjść z psem.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze