Poznań: Kulturalny Stary Rynek kończy… Kulturalny Lunch

To już koniec kulturalnych spotkań na Starym Rynku w każdy letni weekend. W ostatni dzień Kulturalny Stary Rynek zaprasza na lunch. Na Scenie na Quadro.

Kulturalny Lunch rozpocznie się o 12.30 i tradycyjnie już kończy kolejny sezon projektu Kulturalny Stary Rynek. To dzięki niemu we wszystkie letnie weekendy na Starym Rynku i w okolicach – na przykład w szkole baletowej przy Gołębiej – odbywały się bardzo ciekawe koncerty i spektakle.

Kulturalny Lunch rozpocznie się od przedstawienia Teatru Fuzja „Pograjki – teatralny koncert”. Po nim będzie można posłuchać Dixie Company – poznańskiej formacji grającej jazz tradycyjny.

Prócz koncertu jazzowego i przedstawienia Teatru Fuzja organizatorzy zaplanowali dla gości drobny poczęstunek – w końcu to lunch… Przygotowali go restauratorzy i przedsiębiorcy ze Starego Miasta.

W tym roku był to już 5 sezon cyklu plenerowych wydarzeń weekendowych zlokalizowanych na Starym Mieście w Poznaniu. Oprócz artystów znanych z poprzednich sezonów projektu na turystów i mieszkańców Poznania czekały nowości („Stary Rynek- Nowy Cyrk” oraz „Interaktywne koncerty Siły Specjalne”).

Do tej pory w ramach letniej inicjatywy Kulturalny Stary Rynek odbyło się blisko 270 wydarzeń plenerowych, w tym koncerty artystów prezentujących niemal wszystkie style muzyczne, przedstawienia teatralne dla dzieci i dorosłych, wystawy, przechadzki z przewodnikiem oraz warsztaty artystyczne. W poprzedniej edycji w 70 wydarzeniach wzięło udział ponad 10 000 osób.

Mat. pras., el

Podziel się: