Poznań: Kto jest winien – właściciel sklepu czy… złodziej?

Wilda
Pytanie wydaje się absurdalne, ale właśnie z taką sprawą zmaga się sąd rejonowy w Poznaniu. A wszystko wydarzyło się w pewnym sklepie na Wildzie.

Jak podaje Radio Poznań, w lutym tego roku sąd skazał właściciela sklepu na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu za pobicie i uwięzienie za zapleczu złodzieja. Właściciel sklepu walczy o uniewinnienie, bo twierdzi, że takie wydarzenie w ogóle nie miało miejsca…

Rzekomy złodziej, starszy mężczyzna, który doniósł na policję na właściciela sklepu, jest dobrze znany sklepikarzom na Wildzie. Często przychodzi pod wpływem alkoholu, awanturuje się, gdy pracownicy nie chcą mu tego alkoholu sprzedać – a przecież zgodnie z prawem nie mogą tego zrobić. Zdaniem oskarżonego właściciela sklepu, doniesienie na policję jest formą zemsty.

Wyrok skazujący dla sklepikarza dodał pewności rzekomemu złodziejowi i zaczął się odgrażać także innym właścicielom sklepów mówiąc, że „ich załatwi”. Jednak oskarżony dysponuje nagraniami ze sklepowego monitoringu, na których to wszystko wyraźnie widać i słychać. Chce je pokazać sądowi, by nie było wątpliwości, kto tu nad kim się znęca.

Mężczyzny, który miał być pobity i więziony w sklepie, nie było w sądzie. Wyrok w tej sprawie zapadnie za dwa tygodnie.

Radio Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: