Poznań: Koziołki już w zimowych ubrankach!

ubieranie koziołków fot. UMP

Zgodnie z osiemnastoletnią już tradycją 6 grudnia to dzień, w którym koziołki na skwerze u zbiegu Wodnej i placu Kolegiackiego, są ubierane w czerwone, świąteczne ubranka. Nie inaczej było i dzisiaj.

Akcją zawiadują co roku strażnicy miejscy, prosząc zawsze o pomoc poznańskich przedszkolaków. Jedynie w ubiegłym roku ze względu na pandemię i bezpieczeństwo strażnicy ubrali koziołki sami, bez dzieci. A dodatkowo koziołki dostały dopasowane kolorystycznie maseczki.

W tym roku przy ubieraniu pomagały dzieci z przedszkola nr 43 im. Krasnala Hałabały. To pierwszy raz, gdy koziołki były ubierane w swoim nowym miejscu, na skwerze między Wodną a placem Kolegiackim, a nie przed wejściem do urzędu miasta. Nowa lokalizacja jest znacznie wygodniejsza – jest tu więcej miejsca i wygodniej nakładać wszystkie elementy koziołkowych strojów.

Dzieci przy pomocy strażniczek miejskich z zespołu profilaktyki i samego komendanta straży miejskiej Waldemara Matuszewskiego ubrały koziołki w świąteczne kubraczki i ochraniacze na różki. W tym roku obyło się bez maseczek.

Źródło: UMP


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978