Poznań: Kościoły są otwarte, ale…

Jacek Jaśkowiak
Arcybiskup Stanisław Gądecki zwrócił się z apelem do kleru, by na mszach świętych mogło przebywać maksymalnie 50 osób. A prezydent Jacek Jaśkowiak apeluje: nie idźcie msze, módlcie się w domach!

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski, wydał takie zalecenie ze względu na obowiązujący zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. Kościoły nie będą zamknięte, msze będą normalnie odprawiane, aczkolwiek arcybiskup zachęca wiernych, by dla bezpieczeństwa zostali w domach i uczestniczyli w mszach świętych za pośrednictwem radia, telewizji i internetu. Mają na to dyspensę biskupów.

Natomiast Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, zaapelował do poznaniaków, by nie szli do kościołów, tylko modlili się w domu. Dla własnego bezpieczeństwa, by nie narażać się w zbiorowisku ludzkim, nawet takim, które liczy mniej niż 50 osób, na zakażenie koronawirusem. I nie przekazywać go dalej.

– Ja bardzo się cieszę z tego, co zrobił już arcybiskup Gądecki: że zalecił biskupom udzielenie dyspensy – powiedział. – Ale liczyłbym na więcej: w kościołach przez te dwa tygodnie nie powinno być nabożeństw. To narażanie innych na chorobę, a w przypadku osób starych i chorych nawet na śmierć. Można słuchać mszy świętej w radiu, oglądać w telewizji, można samemu czytać Biblię. Nie narażajmy się niepotrzebnie.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: