boisko fot. POSiR

Poznań: Korty, boiska i hotele POSiR znów zaczną działać!

4 maja Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wznawiają funkcjonowanie kortów, boisk i obiektów hotelowych – w pierwszej kolejności Oddział Rataje, MOS na Śródce oraz boisko piłkarskie na Golęcinie.

Zgodnie z wytycznymi rządu od poniedziałku boiska, korty i inne obiekty sportowe i rekreacyjne na wolnym powietrzu mogą zacząć znów działać – oczywiście z zachowaniem środków ostrożności. Mogą być rownież otwarte hotele – POSiR uruchomi więc także swoje placówki Hotel Camping Malta oraz Noclegi Golęcin.

– Cieszymy się, że życie zaczyna wracać na nasze obiekty. Zachęcamy do dokonywania rezerwacji i jednocześnie apelujemy do wszystkich poznaniaków, aby korzystając z kortów i boisk stosowali się do zasad bezpieczeństwa, które obowiązują w czasie epidemii – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor POSiR.

Osoby korzystające z boisk i kortów nie muszą zasłaniać twarzy, ale poza kortami i boiskami należy używać maseczek. Z uwagi na stan epidemii nie będą dostępne szatnie oraz pomieszczenia sanitarne z wyjątkiem toalet. Nie będzie również możliwości wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, rakiety tenisowe itp. należy przynieść ze sobą). Place zabaw i siłownie zewnętrzne znajdujące się na terenach zarządzanych przez POSiR w dalszym ciągu pozostają wyłączone z użytku.

Na udostępnionych od 4 maja obiektach Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wprowadzają specjalne zasady użytkowania. Są one dostępne na stronie internetowej. Warto zapoznać się z nimi przed skorzystaniem z obiektów.

– Jesteśmy gotowi do działania i czekamy na tekst rozporządzenia Rady Ministrów. Do wszelkich zmian wprowadzanych przez rząd będziemy się dostosowywać na bieżąco – zaznacza Łukasz Miadziołko.

OBIEKTY, KTÓRE RUSZAJĄ 4 MAJA:

Oddział Rataje, os. Piastowskie 106 A

– Korty tenisowe, maksymalna liczba korzystających: 4 osoby na kort.

– Boiska Orlik (boisko piłkarskie oraz boisko do siatkówki i koszykówki), maksymalna liczba korzystających: 6 osób na boisko.

– Boiska do siatkówki plażowej, maksymalna liczba korzystających: 6 osób na boisko.

Bowling oraz skatepark pozostają nieczynne do odwołania.

Młodzieżowy Ośrodek Sportowy, ul. Gdańska 1

– Boisko piłkarskie z bieżnią lekkoatletyczną, maksymalna liczba korzystających: 6 osób.

– Boiska do siatkówki plażowej, maksymalna liczba korzystających: 6 osób na boisko.

– Korty tenisowe, maksymalna liczba korzystających: 4 osoby na kort.

Młodzieżowy Ośrodek Sportowy będzie otwarty od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00-20.00, a w soboty i niedzielę w godz. 10.00-18.00.

Oddział Golęcin, ul. Warmińska 1

– W poniedziałek 4 maja zostają wznowione treningi na boisku piłkarskim (stadion żużlowy). Zasady korzystania z tego obiektu zostaną podane w najbliższym czasie. Jednocześnie przypominamy, że stadion lekkoatletyczny jest wyłączony z użytku ze względu na trwającą modernizację.

– Wznowiona zostaje możliwość rezerwacji i korzystania z obiektu noclegowego.

Hotel Camping Malta, ul. Krańcowa 98

Wznowiona zostaje możliwość rezerwacji i kwaterowania się zarówno w części hotelowej jak i campingowej. Goście hotelowi mogą korzystać z Restauracji Rycerskiej. Pozostałe osoby mogą zamawiać dania wyłącznie na wynos.

POSiR, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze