Jeden z pacjentów drugiego miejskiego szpitala, im. F. Raszei, okazał się zakażony koronawirusem. Szpital wdrożył dodatkowe środki ostrożności, ale pracuje.
Zakażony okazał się jeden z pacjentów oddziału diabetologii i chorób wewnętrznych, który natychmiast został odesłany do szpitala na Szwajcarską. Pracownicy, którzy mieli z nim kontakt, zostali objęci kwarantanną, a inni pacjenci skierowani na testy.
Oddział pracuje, choć w okrojonym zakresie ze względu na brak pracowników wysłanych na kwarantannę. Sprawę nadzoruje sanepid i jeśli nikt z personelu nie okaże się zakażony, w przyszłym tygodniu oddział zacznie pracować w normalnym trybie.
el