Poznań: Koronawirus w Poznaniu? Dziewczynka przebywa w szpitalu

Szpital zlecił badanie na obecność koronawirusa u dziewczynki, która wróciła z wakacji w Wietnamie. Do szpitala trafiła z wysoką gorączką. “Objawy nie świadczą o niewydolności oddechowej” – uspokaja Witold Draber, szef PSSE w Poznaniu.

Dziecko przebywa na oddziale zakaźnym Szpitala Klinicznego im. K . Jonschera w Poznaniu. ma wysoką gorączkę i jest na obserwacji. Szpital zlecił badania na koronawirusa, bo takie są procedury, jednak Witold Draber, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, uważa, że to nie jest koronawirus. U dziecka dałoby się zauważyć niewydolność oddechową, tymczasem takich objawów nie ma.

Kolejnym “podejrzanym” o zakażenie koronawirusem był chłopiec z osiedla Oświecenia w Poznaniu, który spędził ferie zimowe w Chinach. Po powrocie do szkoły udawał, że kaszle i kicha na kolegów i koleżanki z klasy. przerażeni rodzice zawiadomili dyrekcję szkoły, a ta z kolei wezwała jego rodziców i sprawdziła, ile jest prawdy w opowieściach chłopca o Chinach i zakażeniu. Okazało się, że dziecko rzeczywiście było w Chinach, ale w zupełnie innym regionie. Po powrocie i on, i rodzice przeszli badania, kwarantannę i uznano ich za zdrowych.

Poprzednio podejrzewano obecność koronawirusa u poznaniaka, który wrócił z Dubaju. Na szczęście także i w tym przypadku podejrzenia się nie potwierdziły. Do tej pory nie odnotowano koronawirusa w Poznaniu oraz w Polsce.

el

3
Dodaj komentarz

avatar
Sowa
Sowa

Z dużej chmury mały deszcz , na szczęście oczywiście . Ale po co ciągle ludzi straszyć .

Katarzyna Selena Marszałek
Katarzyna Selena Marszałek

No prosze dyrektor szpitala to jasnowidz ???? dziewczynka nie ma problemow oddechowych to napewno nie ma koronawirusa , co to za lekarz ??????? Wirus ma inkubacje 24 dni , wiec narazie dziewczynka moze miec tylko goraczke

Łukasz Bisior
Łukasz Bisior

Jest kolejny powód do siania paniki. Od razu, że to Covid-19. Propaganda strachu urabiana na każdym kroku. Media powinny przejść grubą reformę.