Poznań: Koronawirus w Poznaniu? Dziewczynka przebywa w szpitalu

Szpital zlecił badanie na obecność koronawirusa u dziewczynki, która wróciła z wakacji w Wietnamie. Do szpitala trafiła z wysoką gorączką. “Objawy nie świadczą o niewydolności oddechowej” – uspokaja Witold Draber, szef PSSE w Poznaniu.

Dziecko przebywa na oddziale zakaźnym Szpitala Klinicznego im. K . Jonschera w Poznaniu. ma wysoką gorączkę i jest na obserwacji. Szpital zlecił badania na koronawirusa, bo takie są procedury, jednak Witold Draber, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, uważa, że to nie jest koronawirus. U dziecka dałoby się zauważyć niewydolność oddechową, tymczasem takich objawów nie ma.

Kolejnym “podejrzanym” o zakażenie koronawirusem był chłopiec z osiedla Oświecenia w Poznaniu, który spędził ferie zimowe w Chinach. Po powrocie do szkoły udawał, że kaszle i kicha na kolegów i koleżanki z klasy. przerażeni rodzice zawiadomili dyrekcję szkoły, a ta z kolei wezwała jego rodziców i sprawdziła, ile jest prawdy w opowieściach chłopca o Chinach i zakażeniu. Okazało się, że dziecko rzeczywiście było w Chinach, ale w zupełnie innym regionie. Po powrocie i on, i rodzice przeszli badania, kwarantannę i uznano ich za zdrowych.

Poprzednio podejrzewano obecność koronawirusa u poznaniaka, który wrócił z Dubaju. Na szczęście także i w tym przypadku podejrzenia się nie potwierdziły. Do tej pory nie odnotowano koronawirusa w Poznaniu oraz w Polsce.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze