Zakażenie zdiagnozowano Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym i w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży przy św. Rocha w Poznaniu, które prowadzą siostry serafitki.
Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednej z sióstr pracujących w ośrodku. Ponieważ placówka opiekuje się dziećmi i młodzieżą z głęboką niepełnosprawnością, której często towarzyszą inne choroby, zapadła decyzja o wykonaniu testów wśród pracowników i podopiecznych obu placówek.
Wykonano 160 testów i już wiadomo, że zakażona siostra nie była jedyną osobą z koronawirusem. Na razie zakażenie potwierdzono u kilku osób, jednak badania jeszcze trwają.
el