namiot przed szpitalem

Poznań: Koronawirus – laboranci w ambulansach pobierają próbki

Trwają przygotowania do zwiększenia wydajności technicznej laboratorium w zakresie badań. – Z rezerwy celowej zakupiliśmy dwa aparaty, w tym jeden całkowicie zautomatyzowany oraz dwie wirówki do przygotowania próbek – zapowiedział Andrzej Trybusz, szef WSSE w Poznaniu.

Jak poinformował dr Trybusz, pobierane są próby do badań przez laborantów jeżdżących w ambulansach. Laboratorium mikrobiologii i parazytologii wykonało ponad 150 badań.

Trwa akcja informacyjna Narodowego Funduszu Zdrowia. W ramach dotychczasowych działań, NFZ uruchomił teleporady dla lekarzy podstawowej i ambulatoryjnej opieki zdrowotnej. Z informacji wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego wynika, że apteki funkcjonują bez zakłóceń, choć występują przejściowe braki w środkach dezynfekujących.

Trwa przekazywanie pacjentów ze szpitala miejskiego przy ul. Szwajcarskiej, który został wyznaczony przez wojewodę wielkopolskiego we współpracy z NFZ jako szpital dedykowany leczeniu i opiece nad pacjentami zarażonymi koronawirusem. Wszystkie oddziały zostaną zamienione w zakaźne i obserwacyjne. W poniedziałek szpital powinien być w pełnej gotowości i dysponować 406 łóżkami dla chorych. W ramach zabezpieczenia chorych pacjentek w ciąży, z dniem 16 marca, szpital ginekologiczno–położniczy przy ul Polnej w Poznaniu wydzieli dedykowany oddział z wydzielonym personelem lekarskim i pielęgniarskim oraz wyodrębnioną izbą przyjęć służącą segregacji pacjentek. Nie będzie przenoszenia pacjentów szpitala z uwagi na przeprowadzoną wewnętrzną reorganizację szpitala.

Wojewoda wielkopolski otrzymał zapewnienie ze strony dowódcy 12 Brygady WOT płk Rafała Miernika o gotowości żołnierzy do wsparcia w działaniach na poznańskiej Ławicy przy zbieraniu ankiet lokalizacyjnych. Żołnierze WOT mogą także udzielić wsparcia samorządom w organizacji punktów informacyjnych i pomocy weteranom.

Aktualnie w Wielkopolsce odnotowano 7 przypadków zakażenia koronawirusem, 1 osoba z uwagi na obciążenie także innymi chorobami zmarła. Dotychczas kwarantanną objęto 322 osoby, 52 osoby są hospitalizowane.

WUW, el

4
Dodaj komentarz

avatar
Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

No i co państwo jest tak słabo przygotowane do wirusa ? Wszystko tak jak powinno być .

Halina Wiśniewska
Halina Wiśniewska

Dla mnie jestescie bohaterami-jakby to rozumiec, ratujecie ludzi sami nie wiecie cxy wrocivie do swoich rodzin. Szacunek

Pawel Wieczorkowski
Pawel Wieczorkowski

Szacunek

AIW263
AIW263

Państwo jest przygotowane? A czy naprawdę się tym tematem interesujesz? Chyba nie.. Podstawowych rzeczy czasem brakuje już teraz a jest to początek pandemi w Polsce.. Wg szacunków których żaden polityk nie odważy się powiedzieć w Polsce jest aktywnych około 2000 osób z tym wirusem.. MINIMUM! tylko że nasi kochani politycy gdy słyszeli o problemach na świecie bagatelizowali powagę sytuacji.. Woleli kolejne pieniądze z rezerw wydawać na tvp i inne programy typu “kiełbasa wyborcza”. Posłuchajcie proszę czasem z skąd są pozyskiwane pieniądze na obecną pandemie.. A od siebie na moim przykładzie co mogę powiedzieć…? Wczoraj wróciłem z Malty ostatnim lotem, lądowaliśmy coś koło 23:20 a 23:30.. Czyli jeszcze 14 marca. Dziś w niedzielę próbowałem się dowiedzieć, co począć po tej podróży.. Uzyskałem odpowiedź, że nic. Żadna kwaranta. Wg naszego systemu jutro mam iść do pracy normalnie.. Dlaczego? Bo wszelkie zaostrzenia dotyczą tych co od godziny 00 dnia 15 marca dostali się do naszego kraju. Idiotyzm. Jednak pan z info polecił mi zadzwonić jutro do stacji sanitarno epidemiologicznej w Poznaniu na ul. Gronowa.. Zobaczymy, ale narazie jest to kpina. Sam chcę, aby poziom bezpieczeństwa był na najwyższym poziomie, ale no nie może być tak że ja chce żeby było bezpiecznie i za darmo siedze w domu bo nawet L4 może się nie należeć.. Gdzie jest ta pomoc państwa? Nie chce kolegów i koleżanek narażać na jakiekolwiek niebezpieczeństwo, rozumiem niepokój. Lecąc na Maltę nie było tam ani jednego przypadku koronawirusa. Jakby był, napewno został bym w kraju. Pozdrawiam myślących logiczne.