Poznań: Koronawirus już w pięciu szkołach!

6 września dwie poznańskie szkoły musiały częściowo przejść na zdalne nauczanie z powodu zakażeń koronawirusem. 8 września doszły kolejne trzy w Poznaniu i 3 w Wielkopolsce.

Jako pierwsze wprowadziły nauczanie online dla kilku klas SP nr 54 oraz Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych. Tam stwierdzono zakażenia koronawirusem wśród uczniów i ich klasy przeszły na naukę zdalną. Na szczęście nauczyciele byli zaszczepieni, więc trafili tylko pod nadzór epidemiologiczny i zdalnie mogą nadal prowadzić lekcje.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, dziś w trzech kolejnych szkołach stwierdzono zakażenia koronawirusem: w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 na Dębcu, Zespole Szkół Komunikacji i jednej z prywatnych lub społecznych placówek – sanepid nie chciał podać, o którą chodzi. Uczniowie z klas, w których stwierdzono zakażenie, przejdą na nauczanie zdalne i kwarantannę.

To już pięć szkół w Poznaniu, w których stwierdzono zakażenie koronawirusem. W Wielkopolsce wykryto covid-19 w jeszcze trzech placówkach. Na razie więc w ośmiu szkołach zajęcia odbywają się częściowo zdalnie.

Podziel się: