rozpoczęcie roku szkolnego, Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych fot. ZSBD

Poznań: Dwie szkoły z nauczaniem zdalnym. Z powodu koronawirusa

Jeszcze dobrze nie zaczął się rok szkolny, a już kilka klas dwóch poznańskich szkół przechodzi na nauczanie zdalne. U uczniów tych klas wykryto koronawirusa.

Jak informuje telewizja WTK, zakażenie koronawirusem stwierdzono w Szkole Podstawowej nr 54 i Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych. W szkole podstawowej nauczaniem zdalnym objęto dwie klasy pierwsze, a w zespole szkół – jedną klasę pierwszą. kwarantanna będzie obowiązywała uczniów do 10 września i w tym czasie będą się uczyć w domu.

Jeśli chodzi o nauczycieli mających kontakt z zakażonymi uczniami, to w podstawówce jeden z nich jest także objęty kwarantanną, a drugiego, ponieważ jest zaszczepiony, obowiązuje tylko nadzór epidemiologiczny.

Natomiast w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych kwarantanna nie będzie natomiast obowiązywała nauczycieli, którzy mieli kontakt z zakażonymi. Wszyscy są zaszczepieni, a zajęcia prowadzą w maseczkach, więc sanepid zadecydował, że nadal mogą normalnie prowadzić zajęcia w szkołach, jak poinformował Wiesław Banaś, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty UMP.

1 2 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze