Poznań: Korki w mieście! Deszcz pogorszył sytuację na poznańskich ulicach

Deszcz burza korek zdjęcie ilustracyjne fot. S. Wąchała

Tradycyjnie już padający rano deszcz pogorszył sytuację na poznańskich ulicach. Bardzo korkowo jest na S11, a w mieście wokół ronda Śródka, Jana Pawła II, Starołęckiej, Niestachowskiej, Żeromskiego, Głogowskiej i na Naramowicach.

Na S11 mamy zajęty prawy pas od węzła Koninko do węzła Krzesiny. W efekcie mamy gigantyczny korek na wjeździe do Poznania prawie do Kórnika. Zakorkowana jest tradycyjnie Starołęcka do ronda Starołęka, trudno przejechać też przez rondo Śródka. Bez problemów natomiast przejedzie się przez rondo Rataje, zapewne dlatego, że wielu kierowców unika go ze względu na remont ronda i zmiany w organizacji ruchu w okolicy.

W samym Poznaniu swoje trzeba odstać na Głogowskiej przed wiaduktem Kosynierów Górczyńskich, tradycyjnie korki mamy na Witosa, Niestachowskiej i Żeromskiego, ale góra na kwadrans stania, więc jeszcze nie tak źle. Korkuje się momentami Bukowska, są kłopoty z przejazdem przez Polską i Bułgarską.

Kierowcy muszą się dziś liczyć także z utrudnieniami z przejazdem na Szymanowskiego – tam od dzis obowiązuje zmieniona organizacja ruchu ze względu na budowę chodnika i drogi rowerowej.

W regionie trzeba uważać na drodze krajowej nr 15 – na odcinku między Krotoszynem a Jarocinem, w Czarnym Sadzie, doszło tam do wypadku i droga jest zablokowana.