Poznań: Korki! Uważajcie na drogach!

Gdyby ktoś miał wątpliwości, czy mamy już wrzesień – sytuacja na poznańskich drogach natychmiast rozwieje wątpliwości. Korki są już typowo jesienne. Dziś największe na S11 w Kórniku.

S11 bije dziś rekordy: korek jak okiem sięgnąć w każdą stronę. Ale to oczywiście nie jedyne zakorkowane miejsce w mieście. Stoi Niestachowska, kierowcy mają ewidentnie problem z odnalezieniem się w organizacji ruchu przy wylocie św. Wawrzyńca. Na autostradzie ruch może nieco wolny, ale stały, trudno natomiast przejechać przez odcinek Głogowskiej od autostrady do wiaduktu Kosynierów Górczyńskich. Niewiele lepiej jest na odcinku od wiaduktu do Hetmańskiej, a sama Hetmańska jest zatłoczona, ale nie stoi.

Tradycyjnie korek na Lechickiej i moście Lecha, duży ruch na Gdyńskiej i Bałtyckiej, zamieszanie wokół Naramowickiej, które wskazuje an to, że niektórzy kierowcy dopiero wrócili do Poznania i nie bardzo się tu odnajdują. O dziwo nie ma korków – no, zbyt dużych – wokół ronda Rataje. I stosunkowo spokojnie na zachodzie Poznania.

Podziel się: