Poznań: Kontrolerzy biletów rozpoznali poszukiwanego mężczyznę. I pomogli go złapać

Kontrolerzy u z-cy prezydenta fot. UMP
Sytuacja jak z filmu, i to dość kiczowatego – ale najzupełniej prawdziwa. Kontrolerzy akurat rozliczali się w siedzibie ZTM, gdy zobaczyli mężczyznę, który wszedł złożyć reklamację. Rozpoznali w nim mężczyznę poszukiwanego przez policję.

– Udaliśmy się do naszej jednostki w celu rozliczenia. Na korytarzu zauważyliśmy osobę, która przypominała poszukiwanego ze zdjęcia – wspomina pan Grzegorz, który jako kontroler biletów pracuje od 2002 roku.
– Wezwaliśmy patrol policji. Szybko udało się ująć tego człowieka – dodaje jego kolega, pan Łukasz, który pracuje w branży od 15 lat.

Okazało się, że wzrok i pamięć obu kontrolerów nie zawiodła Mężczyzna od reklamacji okazał się tym samym, którego policja poszukiwała za zniszczenie mienia w sklepie na os. Czecha pod koniec listopada. Szkody oszacowano na około 3 tys. zł. Obaj kontrolerzy rozpoznali go, ponieważ komunikat ze zdjęciem mężczyzny opublikowały poznańskie media.

Spostrzegawczym kontrolerom za pomoc w ujęciu przestępc podziękował Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.
– Praca kontrolera biletów jest trudna i odpowiedzialna. Wiem to doskonale. Sam podróżuję na co dzień komunikacją miejską i czasem jestem świadkiem takich kontroli – mówił zastępca prezydenta. – Kontrolerzy biletów niemal cały dzień spędzają w tramwajach lub autobusach, gdzie są świadkami różnych sytuacji. W środkach transportu publicznego nie brakuje zdarzeń, w których trzeba wykazać się cierpliwością i spostrzegawczością, np. w przypadku agresywnego zachowania pasażera. Bardzo dziękuję za waszą postawę i codzienną pracę!

Kontrolerom dziękowała im też Małgorzata Pilichowska-Woźniak,zastępca dyrektora ds. Sprzedaży i Obsługi Klientów ZTM, której podlega dział kontroli biletów.
– Cieszę się, że mam takich pracowników. Ich fotograficzna pamięć, zainteresowanie i chęć współpracy pomogły ująć poszukiwanego mężczyznę – powiedziała. – Doceniam, że panowie, oprócz zadań, za które odpowiadają, podejmują dodatkowe działania, dzięki którym możemy czuć się w mieście bezpieczniej.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: