Kontrole maseczek fot. policja

Poznań: Kontrole w centrach handlowych – czy poznaniacy noszą maseczki?

Policjanci z Nowego Miasta wraz z pracownikami ochrony przeprowadzili w centrach handlowych akcję informacyjno-profilaktyczną dotyczącą obowiązku zakrywania ust i nosa.

Policjanci odwiedzili m.in. centra handlowe Posnania, Malta, M1, sklepy – IKEA, Decathlon, Jula, Jysk, SportDirect, Biedronka, RTV EURO AGD, a także market budowlany OBI, gdzie spotkali się z przedstawicielami zarządców, kierownikami sklepów, pracownikami obiektów, pracownikami ochrony.

Później nadszedł czas na rozmowy z klientami – zwłaszcza tymi bez maseczek, co spotkało się z aprobatą pozostałych odwiedzających centra handlowe. Zarówno starsi klienci jak i młodzież gorąco chwalili pomysł akcji, podkreślając, że niestety nie każdy stosuje się do rządowych obostrzeń. Podczas akcji profilaktycznej rozdawane były maseczki, a policjanci odpowiadali na liczne pytania ze strony mieszkańców dotyczące obecnie obowiązujących zasad oraz konsekwencji, jakie niesie za sobą ich ignorowanie.

Policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących nakazów i respektowanie ogólnie przyjętych zasad, przypominając, że akcja ma na celu nasze bezpieczeństwo. Dzięki zasłanianiu nosa i ust w przestrzeni publicznej znacząco ograniczamy możliwość zarażenia się koronawirusem.

KMP Poznań, el

Dodaj komentarz

avatar